Dzień powszedni może być piękny.
Zachwycająca dynamika i funkcjonalność: Touran wprowadza nowy rozmach w codzienne życie.

Nowy Touran

Touran to auto eleganckie i funkcjonalne zarazem – spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Wiele wzorów kołpaków oraz felg do wyboru, pozwoli na ich dopasowanie według indywidualnych upodobań. Samochód jest szalenie komfortowy. Dzięki szklanemu panoramicznemu dachowi można cieszyć się pięknym widokiem nieba, zaś dzięki nowoczesnej klimatyzacji, w środku zawsze panują idealne warunki do jazdy. Kierownicę obszyto najwyższej jakości skórą. Reflektory przeciwmgielne sprawią, że odtąd złe warunki atmosferyczne przestaną być problemem. Touran to także szeroki wachlarz systemów wspomagających. Warto wspomnieć choćby o „Light Assist”, „Park Assist” czy kamerze cofaniaRear Assist”.

Siedem foteli można ustawiać aż w 500 kombinacjach. Pojemny bagażnik pozwoli na przechowywanie niezliczonej ilości przedmiotów. Na uwagę zasługują także praktyczne schowki, dzięki którym każdy drobiazg znajdzie swoje miejsce. Zadbano także o multimedia – system radiowy z aż ośmioma głośnikami, oraz nowoczesne złącze MEDIA-IN. Praktyczna nawigacja pozwoli nam bez kłopotów dotrzeć do celu podróży.

Dzięki silnikowi TDI lub TSI zaoszczędzimy dużą ilość paliwa, dbając zarazem o środowisko naturalne. Dwusprzęgłowa skrzynia DSG sprawia, iż zmiana biegów zawsze będzie płynna. Wykorzystano także zaawansowaną technologię BlueMotion.

Touran to aż cztery znakomite wersje wyposażenia : Trendline, Comfortline, Highline oraz Cross. Każda z nich zachwyca pięknem i niezawodnością!

Cechy i funkcje

Stylistyka

Wygląd zewnętrzny

Wygląd zewnętrzny

Nie każdy może się tak dobrze prezentować.

W nowym Touranie dobrze się wygląda - i nie wynika to tylko z jego dużych przeszklonych płaszczyzn. Obniżająca się ku tyłowi linia dachu dodaje mu pewności siebie i dynamiki. Atletyczna sylwetka łączy przestronność z niewielkimi wymiarami zewnętrznymi, które zapewniają doskonałą zwrotność. Jednak jego ponadczasowa stylistyka służy przede wszystkim jednemu celowi: by na zaskakująco małej powierzchni zaoferować miejsce na wszystko, co dla Ciebie ważne. Manewrowanie Touranem w mieście jest łatwe a długa podróż na wakacje wygodna. Za każdym razem, gdy do niego wsiądziesz, docenisz jego zalety.
Wnętrze

Wnętrze

Każdy chętnie do niego wsiada.

Największymi zaletami nowego Tourana jest inteligenta koncepcja wnętrza i przestronność. Trzy wygodne pojedyncze fotele w drugim rzędzie i opcjonalnie dwa pojedyncze fotele w trzecim rzędzie bez problemu pomieszczą przyjaciół i rodzinę. Płaski tunel ułatwia wsiadanie i gwarantuje wygodę także pasażerowi siedzącemu na środkowym siedzeniu. Funkcja "Easy Entry" pozwala bez problemu wsiąść do trzeciego rzędu siedzeń. Jeżeli Touran nie będzie potrzebny do przewozu pasażerów, można złożyć tylne siedzenia tworząc płaską powierzchnię na ładunek. Wyjątkowo praktyczna, wielofunkcyjna konsola środkowa z podłokietnikiem, miejscem na napoje, telefony komórkowe i inne przedmioty, które dobrze jest mieć pod ręką, należy do wyposażenia seryjnego Tourana w wersji Comfortline i wyższej. Na życzenie konsola wielofunkcyjna dostępna jest także dla Tourana Trendline. Równocześnie kokpit oferuje najwyższy komfort. Elementy obsługowe, na przykład opcjonalnych systemów radiowych i nawigacyjnych oraz klimatyzacji, są zwrócone w kierunku kierowcy, co znacznie podnosi wygodę obsługi.
Tył nadwozia

Tył nadwozia

Dostęp do przestrzeni.

Duża tylna szyba i dwa dzielone tylne światła w eleganckiej ramie: obniżająca się ku tyłowi linia dachu przechodzi harmonijnie w pokrywę bagażnika i podkreśla kompaktowe wymiary nadwozia. Zderzak w kolorze nadwozia oraz diodowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej podkreślają wysoką jakość i estetykę Tourana. Opcjonalne diodowe światła tylne, dostępne od wersji Comfortline, jeszcze mocniej podkreślają te cechy. Na życzenie dostępna jest elektrycznie otwierana pokrywa bagażnika, która może być rozszerzona o funkcję "Easy Open". To praktyczne rozwiązanie stanowi spore ułatwienie w codziennym życiu.
Koła

Koła

Indywidualny i sportowy.

Już nowy Touran Trendline zachwyca 16-calowymi obręczami stalowymi ze sportowymi kołpakami. Wersja Comfortline oferowana jest seryjnie z 16-calowymi obręczami ze stopu metali lekkich "Trondheim" z pięcioma eleganckimi, podwójnymi ramionami. Dla Tourana Highline można wybrać 17-calowe obręcze ze stopu metali lekkich "Stockholm" z dziesięcioma ramionami. Bogata oferta obręczy pozwala na nadanie Touranowi jeszcze bardziej indywidualnego charakteru. Na przykład filigranowe, 17-calowe obręcze "Vallelunga". Dobrze prezentują się też wyraziste, 18-calowe, polerowane lub dwukolorowe obręcze "Marseille" z oferty Volkswagen R. Naturalnie na życzenie dostępne są dla nowego Tourana także opony całoroczne lub dodatkowe koła zimowe ze stalowymi obręczami - dla Comfortline i Highline - także z obręczami ze stopu metali lekkich "Trondheim".
Panoramiczny unoszony/rozsuwany dach

Panoramiczny unoszony/rozsuwany dach

Odkryj niebo.

Opcjonalny, panoramiczny unoszony/rozsuwany dach wpuszcza do wnętrza nowego Tourana przyjemne światło i pozwala nawet najmniejszym pasażerom cieszyć się wspaniałymi widokami. Elektryczny dach o wyjątkowo dużej powierzchni (1,4 m²) można podczas jazdy otworzyć wciskając przycisk, by wpuścić do wnętrza świeże powietrze. Ponadto możliwe jest tylko uniesienie lub przesunięcie do tyłu przedniej części dachu. Panoramiczny dach ma jeszcze jedną zaletę: wbudowane jest w niego oświetlenie Ambiente - przy otwartych drzwiach przytłumione światło oświetla wnętrze i ściemnia się łagodnie po zamknięciu drzwi.
Przód nadwozia

Przód nadwozia

Świadomy swoich zalet.

Przyciągająca wzrok osłona chłodnicy z eleganckimi, chromowanymi listwami, czarna osłona wlotu powietrza oraz dynamiczny kształt reflektorów: w przedniej części nadwozia wyraźnie widać niepowtarzalny design i stylistykę Volkswagena. Od wersji wyposażenia Highline drogę oświetlają reflektory diodowe o charakterystycznej grafice świateł. Dynamiczny wygląd akcentuje wyraźna linia "Tornado", podkreślająca obniżający się ku tyłowi kształt nadwozia Tourana.
Reflektory

Reflektory

Sportowy design i idealna widoczność.

Sportowe i jednocześnie seryjne, eleganckie reflektory diodowe nadają charakter przodowi nadwozia nowego Tourana Highline. Dla Trendline i Comfortline mogą zostać zamówione jako wyposażenie dodatkowe zamiast reflektorów halogenowych. Na życzenie można wyposażyć Tourana także w reflektory diodowe z funkcją doświetlania zakrętów i diodowe światła dzienne, które niepowtarzalną grafiką podkreślają sportową stylistykę Tourana. Wszystkie reflektory diodowe są bardziej efektywne i mają dłuższą żywotność, niż lampy halogenowe. W przypadku diodowych reflektorów z funkcją doświetlania zakrętów i diodowymi światłami do jazdy w dzień dostępna jest na życzenie także dynamiczna regulacja świateł drogowych "Dynamic Light Assist". Dzięki zmiennemu rozdziałowi strumienia światła, reflektory drogowe włączone są na stałe a kamera umieszczona w stopce lusterka wewnętrznego rejestruje innych uczestników ruchu. Na podstawie analizy danych z kamery przesłaniana jest ta część strumienia świateł drogowych, która mogłaby oślepiać innych kierowców. Dodatkowe oświetlenie przy złej widoczności oferują opcjonalne reflektory przeciwmgielne z funkcją statycznego doświetlania zakrętów, montowane seryjnie od wersji wyposażenia Highline.

Komfort

Kierownice

Kierownice

Poczuj sportową elegancję nowego Tourana. Wybierając wersję Comfortline otrzymasz kierownicę, która przyjemnie leży w dłoni i idealnie harmonizuje z obszytą skórą gałką dźwigni zmiany biegów. W Touranie Highline seryjna kierownica multifunkcyjna obszyta skórą umożliwia obsługę między innymi radia, telefonu i komputera pokładowego bez zdejmowania rąk z kierownicy. W przypadku wyboru opcjonalnej przekładni dwusprzęgłowej DSG, dodatkowe dźwigienki pozwalają zmieniać przełożenie skrzyni biegów. Aby nie marzły Tobie dłonie i abyś dobrze czuł się w swoim nowym Touranie, multifunkcyjna kierownica obszyta skórą może posiadać na życzenie także funkcję ogrzewania.
Fotel ergoActive

Fotel ergoActive

Usiądź i odpocznij.

W tym komfortowym fotelu nawet najdłuższa podróż będzie przyjemnością. Fotel ergoActive jest dostępny jako opcja dla kierowcy lub dla kierowcy i pasażera, a jego 14-kierunkowa regulacja umożliwia dopasowanie do każdej postury. Naturalnie fotel jest ogrzewany. Jednak tym, co czyni siedzenie w fotelu ergoActive prawdziwą przyjemnością, jest elektryczne podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa z funkcją masażu. Fotel otrzymał znak jakości „Geprüft empfohlen“, przyznawany przez niezależną organizację Aktion Gesunder Rücken e.V, zrzeszającą lekarzy specjalistów i fizjoterapeutów i wyróżniającą produkty szczególnie korzystnie wpływające na kręgosłup.
Oświetlenie Ambiente

Oświetlenie Ambiente

Wszystko w dobrym świetle.

Seryjne w wersji wyposażenia Highline a dla Comfortline dostępne na życzenie oświetlenie Ambiente wprowadza do wnętrza przyjemne świetlne akcenty. Na przykład w przedniej części kabiny przy klamkach drzwi, listwach dekoracyjnych w drzwiach (w formie pasów świetlnych) oraz przy podłokietniku. Diodowe lampki do czytania z przodu i z tyłu przydadzą się, gdy w ciemności trzeba czegoś poszukać. Oświetlenie wokół nóg wykonane jest również w energooszczędnej technice LED i ułatwia orientację przy wsiadaniu. W przypadku wybrania opcjonalnego panoramicznego dachu, podświetlenie dachu można indywidualnie ustawić i zmienić atmosferę wnętrza.
Wielofunkcyjna konsola środkowa

Wielofunkcyjna konsola środkowa

Na wszystko znajdzie się miejsce.

Wielofunkcyjna konsola środkowa, opcjonalna dla Trendline i seryjna dla wersji Comfortline i wyższych, pozwala osobom siedzącym na przednich i tylnych siedzeniach sięgnąć po wszystko, co jest potrzebne w czasie podróży. W przedniej części konsoli znajdują się dwa uchwyty na kubki i schowki oraz mała siatka w przestrzeni wokół nóg pasażera, w której jest miejsce na płaskie przedmioty, na przykład książki lub tablet. W podłokietniku z regulacją wysokości i odległości mieści się duży schowek z wyjmowanym pojemnikiem, na przykład na płyty CD. W połączeniu z opcjonalnym przygotowaniem do montażu telefonu komórkowego "Comfort" schowek przed dźwignią zmiany biegów stanowi "skrzynkę przyłączeniową": włożony do niego telefon zostaje indukcyjnie połączony z anteną zewnętrzną. Również osoby siedzące z tyłu mogą korzystać z zalet wielofunkcyjnej konsoli - obsługiwać opcjonalną, 3-strefową klimatyzację "Pure Air Climatronic" i ustawiać dysze nawiewu powietrza. Praktyczne jest także gniazdo zasilające 12V oraz duża szuflada ułatwiająca utrzymanie porządku. Opcjonalnie znajduje się tutaj także przyłącze USB do wymiany danych z wykorzystaniem "Volkswagen Media Control" oraz do ładowania smartfona i tabletu. W nowym Touranie już nikt nie będzie się skarżył, że wyczerpała się bateria.
Ogrzewana przednia szyba

Ogrzewana przednia szyba

Dobre widoki o każdej porze roku.

Na życzenie można otrzymać nowego Tourana z ogrzewaną przednią szybą i zapewnić sobie dobrą widoczność bez skrobania lodu. Delikatne druciki grzewcze szybko i dokładnie roztapiają lód. Także przy dużej wilgotności powietrza i temperaturze powyżej punktu zamarzania ogrzewanie przedniej szyby podnosi komfort, bowiem ogranicza jej parowanie. Zastosowanie szyby termoizolacyjnej zmniejsza nagrzewanie się wnętrza przy intensywnym nasłonecznieniu.
3-strefowa klimatyzacja

3-strefowa klimatyzacja "Pure Air Climatronic"

Dobry klimat dla wszystkich.

Pełen samochód i każdy pasażer ma swoje wymagania: jednemu jest za ciepło, drugiemu za zimno, trzeciemu brakuje świeżego powietrza. Dostępna na życzenie klimatyzacja "Pure Air Climatronic" dzieli Tourana na trzy strefy klimatyczne dla kierowcy, siedzącego obok niego pasażera oraz dla pasażerów siedzących z tyłu. Osoby siedzące w drugim rzędzie mogą ustawić temperaturę i nawiew na panelu obsługowym umieszczonym z tyłu środkowego podłokietnika. Dodatkowo kierowca może wybrać jeden z kilku profili klimatu, uwzględniany przez układ elektronicznego sterowania "Pure air Climatronic": na przykład jeżeli w samochodzie podróżuje małe dziecko, można wybrać profil "Łagodny", minimalizujący intensywność nawiewu. Nie wszystkie składniki powietrza zewnętrznego są pożądane w samochodzie. Dlatego "Pure Air Climatronic" posiada filtr alergenów z wkładem z węgla aktywnego oraz czujnik jakości powietrza. Klimatyzacja chłodzi także schowek podręczny, więc kanapki przygotowane na podróż dłużej pozostaną świeże. "Pure Air Climatronic" należy do wyposażenia seryjnego wersji Highline.
Komfort tylnych siedzeń

Komfort tylnych siedzeń

Dużo miejsca dla drugiego rzędu.

Maksymalna przestrzeń na nogi lub większa przestrzeń na bagaż: w nowym Touranie możesz sam zdecydować, bowiem trzy komfortowe, pojedyncze siedzenia drugiego rzędu można optymalnie dostosować do potrzeb. Siedzenia posiadają opcję przesuwania do przodu i do tyłu o 200 mm, regulację kąta pochylenia oparcia a od wersji Comfortline w środkowym siedzeniu znajduje się rozkładany podłokietnik, z którego mogą korzystać pasażerowie, jeżeli z tyłu podróżują tylko dwie osoby. Na życzenie dostępne są boczne poduszki powietrzne dla skrajnych tylnych siedzeń. Opcjonalny trzeci rząd składa się z dwóch siedzeń, zapewniających wygodę także dorosłym pasażerom. Dzięki funkcji "Easy Entry" łatwo zająć na nich miejsce, a jeżeli nie są potrzebne, można je złożyć. Powstanie wtedy płaska powierzchnia na bagaż. Wszystkie siedzenia drugiego i trzeciego rzędu posiadają uchwyty ISOFIX do bezpiecznego mocowania fotelików dziecięcych. Sygnalizacja zapięcia pasów dla wszystkich siedzeń informuje kierowcę, jeżeli któryś z pasażerów nie zapnie pasów bezpieczeństwa. Tylna strona foteli przednich i foteli drugiego rzędu pokryta jest łatwą do pielęgnacji skórą ekologiczną. Niski tunel ułatwia zajęcie miejsca na środkowym fotelu i poprawia komfort podróżowania. Od wersji wyposażenia Comfortline z tyłu oparć przednich siedzeń znajdują się rozkładane stoliki z regulacją wysokości oraz praktyczne kieszenie. O jeszcze większy komfort dbają elementy wyposażenia dodatkowego, jak ogrzewanie siedzeń czy rolety przeciwsłoneczne dla drugiego rzędu.

Przestrzeń

“Easy Open”

“Easy Open”

Zabierz to, co chcesz.

Wycieczka z dziećmi i ich zabawkami? Dla nowego Tourana to żaden problem! Przy dwóch rzędach siedzeń masz do dyspozycji aż 743 litry pojemności bagażnika, więc zmieści praktycznie wszystko, co może się przydać. Aby bagaż nie przesuwał się, do wyposażenia seryjnego należą narożniki blokujące i pas mocujący. Z regulowaną podłogą bagażnika, będziesz przygotowany na wiele ewentualności. Podłoga ta sprawdza się szczególnie przy pakowaniu ciężkich przedmiotów. Możesz podnieść podłogę do krawędzi bagażnika i wygodnie wsunąć lub wyciągnąć bagaż. Jeszcze więcej możliwości oferuje opcjonalny system zarządzania przestrzenią bagażnika, obejmujący szyny w poszyciu bocznym oraz elastyczną siatkę przypinaną na rzepy, którą można wykorzystać także jako kieszeń po bokach przestrzeni bagażowej.
7 miejsc siedzących

7 miejsc siedzących

Miejsca siedzące nawet dla siedmiorga poszukiwaczy przygód.

Wsiadamy! W nowym Touranie towarzyszy podróży może być trochę więcej. Seryjnie na komfortowych pojedynczych siedzeniach podróżuje wygodnie pięć osób, opcjonalnie - dzięki dodatkowemu trzeciemu rzędowi siedzeń - nawet siedem. O to, aby każdy bez problemu mógł zająć swoje miejsce, dba funkcja "Easy Entry": siedzenia drugiego rzędu można pochylić i przesunąć do przodu. Wszyscy zapięli pasy? Jeżeli nie, kierowcę ostrzeże sygnalizacja zapięcia pasów dla wszystkich siedzeń. Dzięki uchwytom ISOFIX przy wszystkich siedzeniach drugiego i trzeciego rzędu, możesz zabrać do Tourana nawet pięcioro najmłodszych pasażerów.
Zmienność

Zmienność

Miejsce na każdą przyjemność.

Więksi lub mniejsi pasażerowie, meble lub bagaż podróżny - w nowym Touranie musi się znaleźć miejsce na wszystko. Dlatego jego wnętrze oferuje wiele możliwości konfiguracji. Siedzenia drugiego rzędu można przesunąć do przodu i do tyłu nawet o 200 mm i zmienić kąt pochylenia oparcia. Dzięki temu każdy pasażer może podróżować wygodnie. W przypadku dużego ładunku zagłówki można schować i złożyć siedzenia tak, aby powstała płaska podłoga - od wersji Comfortline składane jest także prawe przednie siedzenie (dostępne w standardzie).
ISOFIX

ISOFIX

Bezpieczeństwo dla najmłodszych.

Rodzice ucieszą się z eleganckiego rozwiązania uchwytów do fotelika dziecięcego ISOFIX w nowym Touranie, ponieważ uchwyty przy wszystkich siedzeniach drugiego i opcjonalnego trzeciego rzędu są łatwo dostępne. Po zazębieniu się zaczepów fotelika w uchwytach, zostaje on stabilnie połączony z nadwoziem samochodu. Przy ostrym hamowaniu lub zderzeniu nie przemieszcza się do przodu i utrzymuje małych pasażerów we właściwej pozycji.

Systemy wspomagające

Side Assist

Side Assist

Nic Cię nie zaskoczy od tyłu.

Opcjonalny asystent zmiany pasa ruchu "Side Assist", w granicach możliwości systemu wspiera kierowcę podczas zmiany pasa ruchu na wielopasmowych drogach. System aktywuje się po przekroczeniu prędkości 30 km/h i przy użyciu czujników radarowych obserwuje ruch za nowym Touranem. Jeżeli podczas zamierzonej zmiany pasa ruchu w niewidocznym dla kierowcy obszarze radar zarejestruje inny pojazd lub jeżeli od tyłu będzie zbliżał się szybko inny samochód, system ostrzeże kierowcę diodą sygnalizacyjną w lusterku zewnętrznym. Czujniki systemu odgrywają także ważną rolę przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego. System może rozpoznać pojazdy zbliżające się do określonego obszaru i ostrzec kierowcę akustycznie i nawet w razie konieczności zahamować, aby uniknąć kolizji lub zminimalizować jej skutki. W przypadku zamówienia "Side Assist Plus", częścią pakietu jest także asystent utrzymania toru jazdy "Lane Assist". W granicach możliwości systemu "Lane Assist" współpracujący z "Side Assist" zainicjuje korygujący skręt kierownicą, jeżeli kierowca będzie chciał zmienić pas ruchu a w krytycznym obszarze znajdować się będzie inny pojazd.
System automatycznego hamowania po kolizji

System automatycznego hamowania po kolizji

Mniej kolejnych kolizji.

Zderzenie często nie kończy się na jednym uderzeniu. W wyniku oddziaływania siły zderzenia istnieje możliwość, że któryś z uczestniczących w zderzeniu samochodów przemieści się na sąsiedni pas ruchu. System automatycznego hamowania po kolizji służy minimalizacji (w granicach możliwości systemu) niebezpieczeństwa kolejnych kolizji. Gdy dwa niezależne od siebie czujniki zarejestrują zderzenie, zainicjowane zostanie hamowanie do prędkości 10 km/h. Kierowca ma w każdej chwili możliwość zareagowania i przejęcia kontroli nad samochodem.
Trailer Assist

Trailer Assist

Wskaż kierunek i puść kierownicę.

Manewrowanie z przyczepą może być ciężką próbą dla cierpliwości kierowcy. Z "Trailer Assist" z pewnością jest łatwiej. Jeżeli zatrzymasz się w odpowiednim miejscu, asystent - w granicach możliwości systemu - może przejąć kontrolę nad kierownicą. Kierowca ustawia pokrętłem regulacji lusterek odpowiedni kierunek jazdy i może korygować go przez cały proces manewrowania przez "Trailer Assist". Potem wystarczy tylko zmieniać biegi, wciskać pedał przyspieszenia i hamulca. Naturalnie kierowca zawsze zachowuje kontrolę - wystarczy, że wykona ruch kierownicą, aby przerwać proces automatycznego kierowania.
ParkPilot

ParkPilot

Parkuj jak profesjonalista.

Przy parkowaniu i wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego nie zawsze można dokładnie ocenić odległość. ParkPilot, stanowiący element wyposażenia seryjnego od wersji Comfortline, może być prawdziwym wsparciem. W ramach możliwości systemu poinformuje Ciebie akustycznie i optycznie, ile masz miejsca z przodu i z tyłu na manewrowanie. System współpracuje ze wszystkimi systemami radiowymi i nawigacyjnymi Volkswagena. Od systemu radiowego "Composition Media" można połączyć system ParkPilot z opcjonalną kamerą cofania "Rear View". Na ekranie wyświetlany jest ograniczony obszar za samochodem, leżący w zakresie widoczności kamery. Ułatwia to znacznie precyzyjne parkowanie i zaczepianie przyczepy do haka holowniczego. A jeżeli chcesz, aby ktoś zdjął z Ciebie konieczność manewrowania, wybierz opcjonalny system "Park Assist". Asystent parkowania - w granicach swoich możliwości - może samodzielnie wprowadzić samochód w luki parkingowe prostopadłe i równoległe do osi drogi i wyjechać z luk równoległych. Kierowca wciska jedynie pedał przyspieszenia i hamulca i zmienia biegi.
XDS

XDS

Bezpiecznie po górach i dolinach.

Ciesz się przyjemnością pokonywania zakrętów. Seryjna elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS w Touranie odpowiednio przyhamowuje wewnętrzne przednie koło, by zapobiec jego poślizgowi. Poprawia to trakcję, zmniejsza tendencję do podsterowności i sprawia, że zakręty można pokonywać precyzyjniej i bardziej sportowo. A jeżeli będziesz musiał ruszyć pod górę, pomoże Ci seryjny asystent ruszania, który skutecznie zapobiega staczaniu się samochodu.
ACC &

ACC & "Front Assist"

Bezpieczny dystans.

Mając odpowiedni dystans do wszystkiego żyje się dużo spokojniej. Na życzenie automatyczny tempomat ACC pomoże Ci zachować odpowiedni dystans podczas jazdy. Czujniki radarowe umieszczone z przodu nadwozia w granicach możliwości systemu monitorują obszar przed Touranem. Jeżeli odległość do jadącego z przodu samochodu jest wystarczająca, system przyspieszy aż do ustawionej prędkości maksymalnej. Jednocześnie system automatycznie dostosuje prędkość, gdy odległość od poprzedzającego samochodu zmniejszy się poniżej określonej wartości. Automatyczny tempomat ACC może być aktywny w zakresie prędkości 30 - 160 km/h i w połączeniu z przekładnią dwusprzęgłową DSG jest w stanie nawet zatrzymać Tourana i po chwili ponownie ruszyć, co jest szczególnie wygodne w przypadku mało płynnego ruchu. Jeżeli czujniki rozpoznają, że dystans do jadącego z przodu pojazdu jest krytyczny, aktywuje się system obserwacji otoczenia "Front Assist". W granicach swoich możliwości pomaga on kierowcy uniknąć najechania na innego uczestnika ruchu lub zminimalizować skutki kolizji. "Front Assist" ostrzega akustycznie i optycznie jednocześnie przygotowując hamulce nowego Tourana do ostrego hamowania. Jeżeli kierowca zahamuje ze zbyt małą siłą, system automatycznie zwiększy ciśnienie w układzie hamulcowym. W przypadku, gdy kierowca wcale nie zareaguje, system zainicjuje samoczynnie częściowe hamowanie. Także w ruchu miejskim, mimo niewielkich prędkości, czyha wiele niespodzianek. Funkcja awaryjnego hamowania w mieście jest aktywna przy prędkości poniżej 30 km/h i może - w granicach możliwości systemu - rozpoznać krytyczną odległość do jadących z przodu pojazdów. Ingerencja w układ hamulcowy zmniejsza prędkość tak, aby w idealnym przypadku uniknąć zderzenia lub przynajmniej zminimalizować jego skutki.

Technika

BlueMotion Technology

BlueMotion Technology

Kto hamuje, ten zyskuje.
Nadwozie nowego Tourana nie tylko jest ładne - przy jego projektowaniu położono szczególny nacisk na niewielki opór powietrza. Dzięki optymalizacjom aerodynamicznym strumień powietrza opływa nadwozie w sposób możliwie jak najbardziej zbliżony do optymalnego. Pozostałe rozwiązania z zakresu technologii BlueMotion mniej rzucają się w oczy, ale są niemniej efektywne. Na przykład przy hamowaniu energia kinetyczna zamieniana jest w energię elektryczną i gromadzona w akumulatorze. Proces ten nazywany jest rekuperacją lub odzyskiem energii. Dzięki temu silnik rzadziej zużywa energię do ładowania akumulatora. A jeżeli silnik nie jest potrzebny, na przykład na czerwonym świetle lub podczas czekania na otwarcie przejazdu kolejowego, funkcja Start-Stop automatycznie go wyłącza. Natychmiast po wciśnięciu sprzęgła silnik uruchamia się ponownie i możesz kontynuować jazdę w normalny sposób. W Touranie z dwusprzęgłową przekładnią DSG o oszczędność paliwa dba funkcja biegu jałowego, która odłącza silnik, gdy tylko kierowca zdejmie nogę z pedału przyspieszenia. Ponieważ nie jest zużywana energia do napędzania silnika, samochód może toczyć się dalej bez spalania paliwa. Jeżeli kierowca przyhamuje lub będzie chciał przyspieszyć, silnik pracujący z prędkością obrotową biegu jałowego zostanie z powrotem dołączony do układu napędowego.
Funkcja wyboru profilu jazdy

Funkcja wyboru profilu jazdy

Jak sobie życzysz.

Każdy ma własne wyobrażenia o idealnym dostrojeniu samochodu. Z opcjonalną funkcją wyboru profilu jazdy możesz dopasować układ napędowy, kierowniczy, skrzynię biegów a nawet klimatyzację do swoich wymagań. Służy temu profil "Individual". Po ustawieniu wszystkich funkcji i ich zapisaniu, wystarczy wcisnąć przycisk, aby wybrać ustalone ustawienia wstępne. A może dzisiaj chcesz jeździć oszczędnie? Zmień profil "Normal" na "Eco", w którym wszystkie ustawienia ukierunkowane są na maksymalną efektywność.
System elektronicznego wzmacniania głosu

System elektronicznego wzmacniania głosu

Nie musisz podnosić głosu.

Często osoby siedzące z tyłu nie słyszą dobrze, co mówi kierowca. Abyś nie musiał przekrzykiwać odgłosów jazdy, muzyki z radia lub gwaru rozmów, skorzystaj z systemu elektronicznego wzmacniania głosu. System ten, dostępny z radiem "Composition Media" lub nawigacją "Discover Media", jest częścią opcjonalnego pakietu "Rodzina". Głos kierowcy jest odbierany przez mikrofon zestawu głośnomówiącego i emitowany przez tylne głośniki.
Wskaźnik ciśnienia w oponach

Wskaźnik ciśnienia w oponach

Dobrze jest mieć wszystko pod kontrolą.

Ciśnienie w oponach ma wpływ na zużycie paliwa, okres eksploatacji opon i trakcję samochodu. Nowy Touran wyposażony jest seryjnie we wskaźnik kontroli ciśnienia, który odpowiednio wcześnie zasygnalizuje, gdy w jednej z opon będzie zbyt mało powietrza. Jeżeli w granicach możliwości systemu czujniki prędkości obrotowej zarejestrują, że jedno z kół obraca się szybciej, niż pozostałe, co świadczy o mniejszym obwodzie opony, zapali się odpowiednia kontrolka. Jeszcze dokładniejszych informacji dostarcza opcjonalny system kontroli ciśnienia w oponach. W granicach możliwości systemu czujniki przy kołach, także przy kole zapasowym, informują drogą radiową o ciśnieniu w każdej z opon i na życzenie wyświetlają informację na ekranie komputera pokładowego. Przy zbyt niskim ciśnieniu lub szybkim spadku ciśnienia pojawi się dodatkowe ostrzeżenie
TSI

TSI

Napęd turbo na każdy dzień.

Nowy Touran z silnikiem TSI doskonale sprawdza się, gdy trzeba zawieźć dzieci do przedszkola lub deskę surfingową na plażę. Silniki TSI sprawiają przyjemność swoją mocą i niskim zużyciem paliwa. Połączenie mniejszej pojemności skokowej z bezpośrednim wtryskiem benzyny i turbosprężarką pozwoliło na uzyskanie równomiernego przebiegu rozwoju mocy i niezwykłej efektywności.
TDI

TDI

Mocne, ale mało wymagające.

Jeżeli ma się rodzinę, oszczędne traktowanie zasobów naturalnych to coś więcej, niż tylko korzyść ekonomiczna. To inwestycja w przyszłość. Dobrze, że nowy Touran jest wyposażany w silniki TDI charakteryzujące się efektywnym stosunkiem mocy do zużycia paliwa. Dba o to m.in. bezpośredni wtrysk paliwa w połączeniu z turbodoładowaniem. Rezultatem jest dynamiczne zachowanie się podczas jazdy i czyste spalanie. Dzięki dodatkowemu oczyszczaniu spalin emisje substancji szkodliwych są redukowane do minimum.

Infotainment

Systemy radiowe

Systemy radiowe

Wszystko staje się przyjemniejsze, gdy gra ulubiona muzyka.

Pod względem rozrywki nowy Touran spełni wszystkie Twoje wymagania. Seryjnie jest wyposażony w radio "Composition Touch" z monochromatycznym ekranem dotykowym o przekątnej 12,7 cm i czterema głośnikami. Radio odbiera częstotliwości FM/AM i posiada gniazdo multimedialne AUX-IN, pozwalające podłączyć na przykład smartfona. Możesz użyć także karty SD jako źródła plików audio. W wersji wyposażenia Highline montowane są seryjnie radia "Composition Colour" z kolorowym ekranem dotykowym, napędem CD, ośmioma głośnikami i podwójnym tunerem zapewniającym optymalny odbiór stacji radiowych. Opcjonalny system "Composition Media" obejmuje kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 16,5 cm z czujnikami zbliżeniowymi znacznie ułatwiającymi obsługę oraz złącze Bluetooth do telefonu komórkowego. Pięciokrotna regulacja brzmienia pozwala dostosować barwę dźwięku do indywidualnych upodobań. Twoje ulubione utwory zabrzmią jeszcze lepiej!
Volkswagen Media Control

Volkswagen Media Control

Volkswagen Media Control

Pasażerowie podróżujący z tyłu mogą również decydować: z "Volkswagen Media Control" na życzenie można z każdego miejsca siedzącego sterować systemem Infotainment nowego Tourana. Aplikacja na tablet pozwala nie tylko wygodnie wybrać muzykę, lecz także uzyskać dostęp do funkcji opcjonalnych systemów nawigacji "Discover Media" i "Discover Pro". Na przykład można przenieść adresy docelowe z tabletu na nawigację, szukać tras i interesujących obiektów korzystając z wyszukiwarki Google®. Tablet może być ładowany przez gniazdo USB z przodu i z tyłu konsoli środkowej, pozwalające także na transmisję danych. Dodatkowy komfort oferują uchwyty na tablet, dostępne jako oryginalne akcesoria Volkswagen.
Podłączenie telefonu

Podłączenie telefonu

Podłączenie telefonu

Opcjonalne złącza telefoniczne pozwalają na wygodne prowadzenie rozmów podczas jazdy nowym Touranem. W wersji "Comfort" telefon łączy się bezprzewodowo z anteną samochodową poprzez złącze umieszczone w konsoli środkowej. W wariancie "Business" można poprzez Bluetooth przenieść na zestaw głośnomówiący nawet rozmowy telefoniczne rozpoczęte poza samochodem, a telefonu nie trzeba wyjmować z kieszeni. Obsługa następuje przy użyciu poleceń głosowych, kierownicy multifunkcyjnej lub systemu Infotainment. Połączenie telefonu komórkowego przez Bluetooth jest seryjnie dostępne dla radia "Composition Media" i systemów nawigacyjnych "Discover Media" i "Discover Pro". Pozostałe systemy radiowe można bez problemu uzupełnić o opcję bezprzewodowego połączenia zamawiając pakiet "Connectivity".
Połączenie z Internetem

Połączenie z Internetem

Połączenie z Internetem

Dobre połączenia mają swoje zalety. Z pakietami usług Car-Net „Guide & Inform“, dostępnymi dla opcjonalnych systemów radiowo-nawigacyjnych "Discover Media" lub "Discover Pro", masz dostęp do informacji drogowych prawie w czasie rzeczywistym. Inne usługi to wyszukiwanie celów specjalnych, na przykład najbliższych restauracji lub innych obiektów w okolicy, wyświetlanie wiadomości online lub prognozy pogody dla miejsca docelowego. Ale Twojego nowego Tourana możesz połączyć nie tylko z Internetem. Utworzenie "In Car Cloud" umożliwia dostęp do określonych danych kompatybilnych smartfonów i tabletów. Połączenie nawiązywane jest przez Bluetooth lub złącze USB. W przypadku funkcji "Car-Net App-Connect" wszyscy pasażerowie mogą korzystać z połączenia z innymi urządzeniami i na przykład tworzyć wspólne listy odtwarzania w oparciu o muzykę zapisaną na wszystkich urządzeniach z aplikacją "Shared Audio". Więcej informacji o Car-Net dostępnych jest na stronie http://volkswagen-carnet.com/pl/pl/start.html.
Systemy nawigacyjne

Systemy nawigacyjne

Systemy nawigacyjne

Dla nowego Tourana można zamówić jeden z dwóch opcjonalnych systemów nawigacyjnych. System "Discover Media" obejmuje kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 16,5 cm, złącze USB i AUX-IN oraz dwa porty kart SD. Zintegrowane złącze Bluetooth umożliwia wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych podczas jazdy oraz odtwarzanie muzyki zapisanej na kompatybilnych telefonach. Napęd CD umieszczony jest w specjalnym Media-box nad schowkiem podręcznym i bez problemu czyta także formaty MP3, AAC i WMA. Na czytelnych mapach w formacie 2D lub 3D mogą być na życzenie zaznaczone interesujące obiekty przy trasie, jak zabytki, sklepy lub restauracje. Dzięki funkcji TMC, system "Discover Media" odbiera komunikaty o natężeniu ruchu i inne informacje drogowe, dzięki czemu może szybko reagować na zmiany płynności ruchu i szybciej doprowadzi do celu podróży. System nawigacyjny "Discover Pro" dysponuje napędem DVD, możesz zatem podczas przerw oglądać filmy na ekranie dotykowym o przekątnej 20,3 cm. Dane zapisywane są na dysku SSD o pojemności 32 GB. Cele dla nawigacji można wygodnie wprowadzać przy użyciu poleceń głosowych. Na ekranie wyświetlane są także znaki ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania a trójwymiarowe mapy satelitarne ułatwiają orientację w mieście.
Car-Net App-Connect

Car-Net App-Connect

App-Connect

Na życzenie możesz uzyskać dostęp przez "Composition Media", "Discover Media" lub "Discover Pro" do przydatnych aplikacji swojego smartfona. Funkcja "Car-Net App-Connect" umożliwia wyświetlanie wybranych aplikacji na ekranie systemu radiowego lub nawigacyjnego korzystając z USB, abyś mógł w nowym Touranie korzystać z praktycznych i ulubionych funkcjonalności telefonu. Na przykład z "ThinkBlue. Trainer" możesz analizować swój sposób jazdy i oszczędzać paliwo. Lub sprawdzić, jakie interesujące cele w pobliżu poleca "My Guide". Naturalnie możesz także odtwarzać muzykę ze smartfonu. "Car-Net App-Connect" to otwarty system, który uzupełniany jest nieustannie o własne produkty Volkswagena, produkty firm współpracujących oraz niezależnych producentów. Oferta stale rośnie. Więcej informacji o "Car-Net App-Connect" dostępnych jest na stronie www.volkswagen-car-net.com
Car-Net Cam-Connect

Car-Net Cam-Connect

Wszystko pod kontrolą.

W nowym Touranie może dziać się wiele. Aplikacja na smartfona "Car-Net Cam-Connect" ułatwia obserwację sytuacji. W połączeniu z opcjonalną funkcją "Car-Net App-Connect" możliwe jest wyświetlanie obrazu kamery GoPro® na wyświetlaczu systemu radiowego lub nawigacyjnego. Podczas postoju lub jazdy z małą prędkością transmitowany jest płynny obraz video. Przy wyższych prędkościach, ze względów bezpieczeństwa, transmisja ograniczona jest do statycznych obrazów, wywoływanych wciśnięciem przycisku. Niezależnie, czy chcesz mieć na oku delikatny ładunek, psa, dzieci czy przyjaciół, dzięki możliwości umieszczenia kamery przy użyciu akcesoriów GoPro® pod lusterkiem wstecznym lub na środkowym siedzeniu drugiego rzędu, obserwacja tego, co dzieje się za Tobą, będzie o wiele łatwiejsza.

Wygląd zewnętrzny

Wygląd zewnętrzny
Nie każdy może się tak dobrze prezentować.

W nowym Touranie dobrze się wygląda - i nie wynika to tylko z jego dużych przeszklonych płaszczyzn. Obniżająca się ku tyłowi linia dachu dodaje mu pewności siebie i dynamiki. Atletyczna sylwetka łączy przestronność z niewielkimi wymiarami zewnętrznymi, które zapewniają doskonałą zwrotność. Jednak jego ponadczasowa stylistyka służy przede wszystkim jednemu celowi: by na zaskakująco małej powierzchni zaoferować miejsce na wszystko, co dla Ciebie ważne. Manewrowanie Touranem w mieście jest łatwe a długa podróż na wakacje wygodna. Za każdym razem, gdy do niego wsiądziesz, docenisz jego zalety.

Wnętrze

Wnętrze
Każdy chętnie do niego wsiada.

Największymi zaletami nowego Tourana jest inteligenta koncepcja wnętrza i przestronność. Trzy wygodne pojedyncze fotele w drugim rzędzie i opcjonalnie dwa pojedyncze fotele w trzecim rzędzie bez problemu pomieszczą przyjaciół i rodzinę. Płaski tunel ułatwia wsiadanie i gwarantuje wygodę także pasażerowi siedzącemu na środkowym siedzeniu. Funkcja "Easy Entry" pozwala bez problemu wsiąść do trzeciego rzędu siedzeń. Jeżeli Touran nie będzie potrzebny do przewozu pasażerów, można złożyć tylne siedzenia tworząc płaską powierzchnię na ładunek. Wyjątkowo praktyczna, wielofunkcyjna konsola środkowa z podłokietnikiem, miejscem na napoje, telefony komórkowe i inne przedmioty, które dobrze jest mieć pod ręką, należy do wyposażenia seryjnego Tourana w wersji Comfortline i wyższej. Na życzenie konsola wielofunkcyjna dostępna jest także dla Tourana Trendline. Równocześnie kokpit oferuje najwyższy komfort. Elementy obsługowe, na przykład opcjonalnych systemów radiowych i nawigacyjnych oraz klimatyzacji, są zwrócone w kierunku kierowcy, co znacznie podnosi wygodę obsługi.

Tył nadwozia

Tył nadwozia
Dostęp do przestrzeni.

Duża tylna szyba i dwa dzielone tylne światła w eleganckiej ramie: obniżająca się ku tyłowi linia dachu przechodzi harmonijnie w pokrywę bagażnika i podkreśla kompaktowe wymiary nadwozia. Zderzak w kolorze nadwozia oraz diodowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej podkreślają wysoką jakość i estetykę Tourana. Opcjonalne diodowe światła tylne, dostępne od wersji Comfortline, jeszcze mocniej podkreślają te cechy. Na życzenie dostępna jest elektrycznie otwierana pokrywa bagażnika, która może być rozszerzona o funkcję "Easy Open". To praktyczne rozwiązanie stanowi spore ułatwienie w codziennym życiu.

Koła

Koła
Indywidualny i sportowy.

Już nowy Touran Trendline zachwyca 16-calowymi obręczami stalowymi ze sportowymi kołpakami. Wersja Comfortline oferowana jest seryjnie z 16-calowymi obręczami ze stopu metali lekkich "Trondheim" z pięcioma eleganckimi, podwójnymi ramionami. Dla Tourana Highline można wybrać 17-calowe obręcze ze stopu metali lekkich "Stockholm" z dziesięcioma ramionami. Bogata oferta obręczy pozwala na nadanie Touranowi jeszcze bardziej indywidualnego charakteru. Na przykład filigranowe, 17-calowe obręcze "Vallelunga". Dobrze prezentują się też wyraziste, 18-calowe, polerowane lub dwukolorowe obręcze "Marseille" z oferty Volkswagen R. Naturalnie na życzenie dostępne są dla nowego Tourana także opony całoroczne lub dodatkowe koła zimowe ze stalowymi obręczami - dla Comfortline i Highline - także z obręczami ze stopu metali lekkich "Trondheim".

Panoramiczny unoszony/rozsuwany dach

Panoramiczny unoszony/rozsuwany dach
Odkryj niebo.

Opcjonalny, panoramiczny unoszony/rozsuwany dach wpuszcza do wnętrza nowego Tourana przyjemne światło i pozwala nawet najmniejszym pasażerom cieszyć się wspaniałymi widokami. Elektryczny dach o wyjątkowo dużej powierzchni (1,4 m²) można podczas jazdy otworzyć wciskając przycisk, by wpuścić do wnętrza świeże powietrze. Ponadto możliwe jest tylko uniesienie lub przesunięcie do tyłu przedniej części dachu. Panoramiczny dach ma jeszcze jedną zaletę: wbudowane jest w niego oświetlenie Ambiente - przy otwartych drzwiach przytłumione światło oświetla wnętrze i ściemnia się łagodnie po zamknięciu drzwi.

Przód nadwozia

Przód nadwozia
Świadomy swoich zalet.

Przyciągająca wzrok osłona chłodnicy z eleganckimi, chromowanymi listwami, czarna osłona wlotu powietrza oraz dynamiczny kształt reflektorów: w przedniej części nadwozia wyraźnie widać niepowtarzalny design i stylistykę Volkswagena. Od wersji wyposażenia Highline drogę oświetlają reflektory diodowe o charakterystycznej grafice świateł. Dynamiczny wygląd akcentuje wyraźna linia "Tornado", podkreślająca obniżający się ku tyłowi kształt nadwozia Tourana.

Reflektory

Reflektory
Sportowy design i idealna widoczność.

Sportowe i jednocześnie seryjne, eleganckie reflektory diodowe nadają charakter przodowi nadwozia nowego Tourana Highline. Dla Trendline i Comfortline mogą zostać zamówione jako wyposażenie dodatkowe zamiast reflektorów halogenowych. Na życzenie można wyposażyć Tourana także w reflektory diodowe z funkcją doświetlania zakrętów i diodowe światła dzienne, które niepowtarzalną grafiką podkreślają sportową stylistykę Tourana. Wszystkie reflektory diodowe są bardziej efektywne i mają dłuższą żywotność, niż lampy halogenowe. W przypadku diodowych reflektorów z funkcją doświetlania zakrętów i diodowymi światłami do jazdy w dzień dostępna jest na życzenie także dynamiczna regulacja świateł drogowych "Dynamic Light Assist". Dzięki zmiennemu rozdziałowi strumienia światła, reflektory drogowe włączone są na stałe a kamera umieszczona w stopce lusterka wewnętrznego rejestruje innych uczestników ruchu. Na podstawie analizy danych z kamery przesłaniana jest ta część strumienia świateł drogowych, która mogłaby oślepiać innych kierowców. Dodatkowe oświetlenie przy złej widoczności oferują opcjonalne reflektory przeciwmgielne z funkcją statycznego doświetlania zakrętów, montowane seryjnie od wersji wyposażenia Highline.

Kierownice

Kierownice
Poczuj sportową elegancję nowego Tourana. Wybierając wersję Comfortline otrzymasz kierownicę, która przyjemnie leży w dłoni i idealnie harmonizuje z obszytą skórą gałką dźwigni zmiany biegów. W Touranie Highline seryjna kierownica multifunkcyjna obszyta skórą umożliwia obsługę między innymi radia, telefonu i komputera pokładowego bez zdejmowania rąk z kierownicy. W przypadku wyboru opcjonalnej przekładni dwusprzęgłowej DSG, dodatkowe dźwigienki pozwalają zmieniać przełożenie skrzyni biegów. Aby nie marzły Tobie dłonie i abyś dobrze czuł się w swoim nowym Touranie, multifunkcyjna kierownica obszyta skórą może posiadać na życzenie także funkcję ogrzewania.

Fotel ergoActive

Fotel ergoActive
Usiądź i odpocznij.

W tym komfortowym fotelu nawet najdłuższa podróż będzie przyjemnością. Fotel ergoActive jest dostępny jako opcja dla kierowcy lub dla kierowcy i pasażera, a jego 14-kierunkowa regulacja umożliwia dopasowanie do każdej postury. Naturalnie fotel jest ogrzewany. Jednak tym, co czyni siedzenie w fotelu ergoActive prawdziwą przyjemnością, jest elektryczne podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa z funkcją masażu. Fotel otrzymał znak jakości „Geprüft empfohlen“, przyznawany przez niezależną organizację Aktion Gesunder Rücken e.V, zrzeszającą lekarzy specjalistów i fizjoterapeutów i wyróżniającą produkty szczególnie korzystnie wpływające na kręgosłup.

Oświetlenie Ambiente

Oświetlenie Ambiente
Wszystko w dobrym świetle.

Seryjne w wersji wyposażenia Highline a dla Comfortline dostępne na życzenie oświetlenie Ambiente wprowadza do wnętrza przyjemne świetlne akcenty. Na przykład w przedniej części kabiny przy klamkach drzwi, listwach dekoracyjnych w drzwiach (w formie pasów świetlnych) oraz przy podłokietniku. Diodowe lampki do czytania z przodu i z tyłu przydadzą się, gdy w ciemności trzeba czegoś poszukać. Oświetlenie wokół nóg wykonane jest również w energooszczędnej technice LED i ułatwia orientację przy wsiadaniu. W przypadku wybrania opcjonalnego panoramicznego dachu, podświetlenie dachu można indywidualnie ustawić i zmienić atmosferę wnętrza.

Wielofunkcyjna konsola środkowa

Wielofunkcyjna konsola środkowa
Na wszystko znajdzie się miejsce.

Wielofunkcyjna konsola środkowa, opcjonalna dla Trendline i seryjna dla wersji Comfortline i wyższych, pozwala osobom siedzącym na przednich i tylnych siedzeniach sięgnąć po wszystko, co jest potrzebne w czasie podróży. W przedniej części konsoli znajdują się dwa uchwyty na kubki i schowki oraz mała siatka w przestrzeni wokół nóg pasażera, w której jest miejsce na płaskie przedmioty, na przykład książki lub tablet. W podłokietniku z regulacją wysokości i odległości mieści się duży schowek z wyjmowanym pojemnikiem, na przykład na płyty CD. W połączeniu z opcjonalnym przygotowaniem do montażu telefonu komórkowego "Comfort" schowek przed dźwignią zmiany biegów stanowi "skrzynkę przyłączeniową": włożony do niego telefon zostaje indukcyjnie połączony z anteną zewnętrzną. Również osoby siedzące z tyłu mogą korzystać z zalet wielofunkcyjnej konsoli - obsługiwać opcjonalną, 3-strefową klimatyzację "Pure Air Climatronic" i ustawiać dysze nawiewu powietrza. Praktyczne jest także gniazdo zasilające 12V oraz duża szuflada ułatwiająca utrzymanie porządku. Opcjonalnie znajduje się tutaj także przyłącze USB do wymiany danych z wykorzystaniem "Volkswagen Media Control" oraz do ładowania smartfona i tabletu. W nowym Touranie już nikt nie będzie się skarżył, że wyczerpała się bateria.

Ogrzewana przednia szyba

Ogrzewana przednia szyba
Dobre widoki o każdej porze roku.

Na życzenie można otrzymać nowego Tourana z ogrzewaną przednią szybą i zapewnić sobie dobrą widoczność bez skrobania lodu. Delikatne druciki grzewcze szybko i dokładnie roztapiają lód. Także przy dużej wilgotności powietrza i temperaturze powyżej punktu zamarzania ogrzewanie przedniej szyby podnosi komfort, bowiem ogranicza jej parowanie. Zastosowanie szyby termoizolacyjnej zmniejsza nagrzewanie się wnętrza przy intensywnym nasłonecznieniu.

3-strefowa klimatyzacja "Pure Air Climatronic"

3-strefowa klimatyzacja
Dobry klimat dla wszystkich.

Pełen samochód i każdy pasażer ma swoje wymagania: jednemu jest za ciepło, drugiemu za zimno, trzeciemu brakuje świeżego powietrza. Dostępna na życzenie klimatyzacja "Pure Air Climatronic" dzieli Tourana na trzy strefy klimatyczne dla kierowcy, siedzącego obok niego pasażera oraz dla pasażerów siedzących z tyłu. Osoby siedzące w drugim rzędzie mogą ustawić temperaturę i nawiew na panelu obsługowym umieszczonym z tyłu środkowego podłokietnika. Dodatkowo kierowca może wybrać jeden z kilku profili klimatu, uwzględniany przez układ elektronicznego sterowania "Pure air Climatronic": na przykład jeżeli w samochodzie podróżuje małe dziecko, można wybrać profil "Łagodny", minimalizujący intensywność nawiewu. Nie wszystkie składniki powietrza zewnętrznego są pożądane w samochodzie. Dlatego "Pure Air Climatronic" posiada filtr alergenów z wkładem z węgla aktywnego oraz czujnik jakości powietrza. Klimatyzacja chłodzi także schowek podręczny, więc kanapki przygotowane na podróż dłużej pozostaną świeże. "Pure Air Climatronic" należy do wyposażenia seryjnego wersji Highline.

Komfort tylnych siedzeń

Komfort tylnych siedzeń
Dużo miejsca dla drugiego rzędu.

Maksymalna przestrzeń na nogi lub większa przestrzeń na bagaż: w nowym Touranie możesz sam zdecydować, bowiem trzy komfortowe, pojedyncze siedzenia drugiego rzędu można optymalnie dostosować do potrzeb. Siedzenia posiadają opcję przesuwania do przodu i do tyłu o 200 mm, regulację kąta pochylenia oparcia a od wersji Comfortline w środkowym siedzeniu znajduje się rozkładany podłokietnik, z którego mogą korzystać pasażerowie, jeżeli z tyłu podróżują tylko dwie osoby. Na życzenie dostępne są boczne poduszki powietrzne dla skrajnych tylnych siedzeń. Opcjonalny trzeci rząd składa się z dwóch siedzeń, zapewniających wygodę także dorosłym pasażerom. Dzięki funkcji "Easy Entry" łatwo zająć na nich miejsce, a jeżeli nie są potrzebne, można je złożyć. Powstanie wtedy płaska powierzchnia na bagaż. Wszystkie siedzenia drugiego i trzeciego rzędu posiadają uchwyty ISOFIX do bezpiecznego mocowania fotelików dziecięcych. Sygnalizacja zapięcia pasów dla wszystkich siedzeń informuje kierowcę, jeżeli któryś z pasażerów nie zapnie pasów bezpieczeństwa. Tylna strona foteli przednich i foteli drugiego rzędu pokryta jest łatwą do pielęgnacji skórą ekologiczną. Niski tunel ułatwia zajęcie miejsca na środkowym fotelu i poprawia komfort podróżowania. Od wersji wyposażenia Comfortline z tyłu oparć przednich siedzeń znajdują się rozkładane stoliki z regulacją wysokości oraz praktyczne kieszenie. O jeszcze większy komfort dbają elementy wyposażenia dodatkowego, jak ogrzewanie siedzeń czy rolety przeciwsłoneczne dla drugiego rzędu.

“Easy Open”

“Easy Open”
Zabierz to, co chcesz.

Wycieczka z dziećmi i ich zabawkami? Dla nowego Tourana to żaden problem! Przy dwóch rzędach siedzeń masz do dyspozycji aż 743 litry pojemności bagażnika, więc zmieści praktycznie wszystko, co może się przydać. Aby bagaż nie przesuwał się, do wyposażenia seryjnego należą narożniki blokujące i pas mocujący. Z regulowaną podłogą bagażnika, będziesz przygotowany na wiele ewentualności. Podłoga ta sprawdza się szczególnie przy pakowaniu ciężkich przedmiotów. Możesz podnieść podłogę do krawędzi bagażnika i wygodnie wsunąć lub wyciągnąć bagaż. Jeszcze więcej możliwości oferuje opcjonalny system zarządzania przestrzenią bagażnika, obejmujący szyny w poszyciu bocznym oraz elastyczną siatkę przypinaną na rzepy, którą można wykorzystać także jako kieszeń po bokach przestrzeni bagażowej.

7 miejsc siedzących

7 miejsc siedzących
Miejsca siedzące nawet dla siedmiorga poszukiwaczy przygód.

Wsiadamy! W nowym Touranie towarzyszy podróży może być trochę więcej. Seryjnie na komfortowych pojedynczych siedzeniach podróżuje wygodnie pięć osób, opcjonalnie - dzięki dodatkowemu trzeciemu rzędowi siedzeń - nawet siedem. O to, aby każdy bez problemu mógł zająć swoje miejsce, dba funkcja "Easy Entry": siedzenia drugiego rzędu można pochylić i przesunąć do przodu. Wszyscy zapięli pasy? Jeżeli nie, kierowcę ostrzeże sygnalizacja zapięcia pasów dla wszystkich siedzeń. Dzięki uchwytom ISOFIX przy wszystkich siedzeniach drugiego i trzeciego rzędu, możesz zabrać do Tourana nawet pięcioro najmłodszych pasażerów.

Zmienność

Zmienność
Miejsce na każdą przyjemność.

Więksi lub mniejsi pasażerowie, meble lub bagaż podróżny - w nowym Touranie musi się znaleźć miejsce na wszystko. Dlatego jego wnętrze oferuje wiele możliwości konfiguracji. Siedzenia drugiego rzędu można przesunąć do przodu i do tyłu nawet o 200 mm i zmienić kąt pochylenia oparcia. Dzięki temu każdy pasażer może podróżować wygodnie. W przypadku dużego ładunku zagłówki można schować i złożyć siedzenia tak, aby powstała płaska podłoga - od wersji Comfortline składane jest także prawe przednie siedzenie (dostępne w standardzie).

ISOFIX

ISOFIX
Bezpieczeństwo dla najmłodszych.

Rodzice ucieszą się z eleganckiego rozwiązania uchwytów do fotelika dziecięcego ISOFIX w nowym Touranie, ponieważ uchwyty przy wszystkich siedzeniach drugiego i opcjonalnego trzeciego rzędu są łatwo dostępne. Po zazębieniu się zaczepów fotelika w uchwytach, zostaje on stabilnie połączony z nadwoziem samochodu. Przy ostrym hamowaniu lub zderzeniu nie przemieszcza się do przodu i utrzymuje małych pasażerów we właściwej pozycji.

Side Assist

Side Assist
Nic Cię nie zaskoczy od tyłu.

Opcjonalny asystent zmiany pasa ruchu "Side Assist", w granicach możliwości systemu wspiera kierowcę podczas zmiany pasa ruchu na wielopasmowych drogach. System aktywuje się po przekroczeniu prędkości 30 km/h i przy użyciu czujników radarowych obserwuje ruch za nowym Touranem. Jeżeli podczas zamierzonej zmiany pasa ruchu w niewidocznym dla kierowcy obszarze radar zarejestruje inny pojazd lub jeżeli od tyłu będzie zbliżał się szybko inny samochód, system ostrzeże kierowcę diodą sygnalizacyjną w lusterku zewnętrznym. Czujniki systemu odgrywają także ważną rolę przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego. System może rozpoznać pojazdy zbliżające się do określonego obszaru i ostrzec kierowcę akustycznie i nawet w razie konieczności zahamować, aby uniknąć kolizji lub zminimalizować jej skutki. W przypadku zamówienia "Side Assist Plus", częścią pakietu jest także asystent utrzymania toru jazdy "Lane Assist". W granicach możliwości systemu "Lane Assist" współpracujący z "Side Assist" zainicjuje korygujący skręt kierownicą, jeżeli kierowca będzie chciał zmienić pas ruchu a w krytycznym obszarze znajdować się będzie inny pojazd.

System automatycznego hamowania po kolizji

System automatycznego hamowania po kolizji
Mniej kolejnych kolizji.

Zderzenie często nie kończy się na jednym uderzeniu. W wyniku oddziaływania siły zderzenia istnieje możliwość, że któryś z uczestniczących w zderzeniu samochodów przemieści się na sąsiedni pas ruchu. System automatycznego hamowania po kolizji służy minimalizacji (w granicach możliwości systemu) niebezpieczeństwa kolejnych kolizji. Gdy dwa niezależne od siebie czujniki zarejestrują zderzenie, zainicjowane zostanie hamowanie do prędkości 10 km/h. Kierowca ma w każdej chwili możliwość zareagowania i przejęcia kontroli nad samochodem.

Trailer Assist

Trailer Assist
Wskaż kierunek i puść kierownicę.

Manewrowanie z przyczepą może być ciężką próbą dla cierpliwości kierowcy. Z "Trailer Assist" z pewnością jest łatwiej. Jeżeli zatrzymasz się w odpowiednim miejscu, asystent - w granicach możliwości systemu - może przejąć kontrolę nad kierownicą. Kierowca ustawia pokrętłem regulacji lusterek odpowiedni kierunek jazdy i może korygować go przez cały proces manewrowania przez "Trailer Assist". Potem wystarczy tylko zmieniać biegi, wciskać pedał przyspieszenia i hamulca. Naturalnie kierowca zawsze zachowuje kontrolę - wystarczy, że wykona ruch kierownicą, aby przerwać proces automatycznego kierowania.

ParkPilot

ParkPilot
Parkuj jak profesjonalista.

Przy parkowaniu i wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego nie zawsze można dokładnie ocenić odległość. ParkPilot, stanowiący element wyposażenia seryjnego od wersji Comfortline, może być prawdziwym wsparciem. W ramach możliwości systemu poinformuje Ciebie akustycznie i optycznie, ile masz miejsca z przodu i z tyłu na manewrowanie. System współpracuje ze wszystkimi systemami radiowymi i nawigacyjnymi Volkswagena. Od systemu radiowego "Composition Media" można połączyć system ParkPilot z opcjonalną kamerą cofania "Rear View". Na ekranie wyświetlany jest ograniczony obszar za samochodem, leżący w zakresie widoczności kamery. Ułatwia to znacznie precyzyjne parkowanie i zaczepianie przyczepy do haka holowniczego. A jeżeli chcesz, aby ktoś zdjął z Ciebie konieczność manewrowania, wybierz opcjonalny system "Park Assist". Asystent parkowania - w granicach swoich możliwości - może samodzielnie wprowadzić samochód w luki parkingowe prostopadłe i równoległe do osi drogi i wyjechać z luk równoległych. Kierowca wciska jedynie pedał przyspieszenia i hamulca i zmienia biegi.

XDS

XDS
Bezpiecznie po górach i dolinach.

Ciesz się przyjemnością pokonywania zakrętów. Seryjna elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS w Touranie odpowiednio przyhamowuje wewnętrzne przednie koło, by zapobiec jego poślizgowi. Poprawia to trakcję, zmniejsza tendencję do podsterowności i sprawia, że zakręty można pokonywać precyzyjniej i bardziej sportowo. A jeżeli będziesz musiał ruszyć pod górę, pomoże Ci seryjny asystent ruszania, który skutecznie zapobiega staczaniu się samochodu.

ACC & "Front Assist"

ACC &
Bezpieczny dystans.

Mając odpowiedni dystans do wszystkiego żyje się dużo spokojniej. Na życzenie automatyczny tempomat ACC pomoże Ci zachować odpowiedni dystans podczas jazdy. Czujniki radarowe umieszczone z przodu nadwozia w granicach możliwości systemu monitorują obszar przed Touranem. Jeżeli odległość do jadącego z przodu samochodu jest wystarczająca, system przyspieszy aż do ustawionej prędkości maksymalnej. Jednocześnie system automatycznie dostosuje prędkość, gdy odległość od poprzedzającego samochodu zmniejszy się poniżej określonej wartości. Automatyczny tempomat ACC może być aktywny w zakresie prędkości 30 - 160 km/h i w połączeniu z przekładnią dwusprzęgłową DSG jest w stanie nawet zatrzymać Tourana i po chwili ponownie ruszyć, co jest szczególnie wygodne w przypadku mało płynnego ruchu. Jeżeli czujniki rozpoznają, że dystans do jadącego z przodu pojazdu jest krytyczny, aktywuje się system obserwacji otoczenia "Front Assist". W granicach swoich możliwości pomaga on kierowcy uniknąć najechania na innego uczestnika ruchu lub zminimalizować skutki kolizji. "Front Assist" ostrzega akustycznie i optycznie jednocześnie przygotowując hamulce nowego Tourana do ostrego hamowania. Jeżeli kierowca zahamuje ze zbyt małą siłą, system automatycznie zwiększy ciśnienie w układzie hamulcowym. W przypadku, gdy kierowca wcale nie zareaguje, system zainicjuje samoczynnie częściowe hamowanie. Także w ruchu miejskim, mimo niewielkich prędkości, czyha wiele niespodzianek. Funkcja awaryjnego hamowania w mieście jest aktywna przy prędkości poniżej 30 km/h i może - w granicach możliwości systemu - rozpoznać krytyczną odległość do jadących z przodu pojazdów. Ingerencja w układ hamulcowy zmniejsza prędkość tak, aby w idealnym przypadku uniknąć zderzenia lub przynajmniej zminimalizować jego skutki.

BlueMotion Technology

BlueMotion Technology
Kto hamuje, ten zyskuje.
Nadwozie nowego Tourana nie tylko jest ładne - przy jego projektowaniu położono szczególny nacisk na niewielki opór powietrza. Dzięki optymalizacjom aerodynamicznym strumień powietrza opływa nadwozie w sposób możliwie jak najbardziej zbliżony do optymalnego. Pozostałe rozwiązania z zakresu technologii BlueMotion mniej rzucają się w oczy, ale są niemniej efektywne. Na przykład przy hamowaniu energia kinetyczna zamieniana jest w energię elektryczną i gromadzona w akumulatorze. Proces ten nazywany jest rekuperacją lub odzyskiem energii. Dzięki temu silnik rzadziej zużywa energię do ładowania akumulatora. A jeżeli silnik nie jest potrzebny, na przykład na czerwonym świetle lub podczas czekania na otwarcie przejazdu kolejowego, funkcja Start-Stop automatycznie go wyłącza. Natychmiast po wciśnięciu sprzęgła silnik uruchamia się ponownie i możesz kontynuować jazdę w normalny sposób. W Touranie z dwusprzęgłową przekładnią DSG o oszczędność paliwa dba funkcja biegu jałowego, która odłącza silnik, gdy tylko kierowca zdejmie nogę z pedału przyspieszenia. Ponieważ nie jest zużywana energia do napędzania silnika, samochód może toczyć się dalej bez spalania paliwa. Jeżeli kierowca przyhamuje lub będzie chciał przyspieszyć, silnik pracujący z prędkością obrotową biegu jałowego zostanie z powrotem dołączony do układu napędowego.

Funkcja wyboru profilu jazdy

Funkcja wyboru profilu jazdy
Jak sobie życzysz.

Każdy ma własne wyobrażenia o idealnym dostrojeniu samochodu. Z opcjonalną funkcją wyboru profilu jazdy możesz dopasować układ napędowy, kierowniczy, skrzynię biegów a nawet klimatyzację do swoich wymagań. Służy temu profil "Individual". Po ustawieniu wszystkich funkcji i ich zapisaniu, wystarczy wcisnąć przycisk, aby wybrać ustalone ustawienia wstępne. A może dzisiaj chcesz jeździć oszczędnie? Zmień profil "Normal" na "Eco", w którym wszystkie ustawienia ukierunkowane są na maksymalną efektywność.

System elektronicznego wzmacniania głosu

System elektronicznego wzmacniania głosu
Nie musisz podnosić głosu.

Często osoby siedzące z tyłu nie słyszą dobrze, co mówi kierowca. Abyś nie musiał przekrzykiwać odgłosów jazdy, muzyki z radia lub gwaru rozmów, skorzystaj z systemu elektronicznego wzmacniania głosu. System ten, dostępny z radiem "Composition Media" lub nawigacją "Discover Media", jest częścią opcjonalnego pakietu "Rodzina". Głos kierowcy jest odbierany przez mikrofon zestawu głośnomówiącego i emitowany przez tylne głośniki.

Wskaźnik ciśnienia w oponach

Wskaźnik ciśnienia w oponach
Dobrze jest mieć wszystko pod kontrolą.

Ciśnienie w oponach ma wpływ na zużycie paliwa, okres eksploatacji opon i trakcję samochodu. Nowy Touran wyposażony jest seryjnie we wskaźnik kontroli ciśnienia, który odpowiednio wcześnie zasygnalizuje, gdy w jednej z opon będzie zbyt mało powietrza. Jeżeli w granicach możliwości systemu czujniki prędkości obrotowej zarejestrują, że jedno z kół obraca się szybciej, niż pozostałe, co świadczy o mniejszym obwodzie opony, zapali się odpowiednia kontrolka. Jeszcze dokładniejszych informacji dostarcza opcjonalny system kontroli ciśnienia w oponach. W granicach możliwości systemu czujniki przy kołach, także przy kole zapasowym, informują drogą radiową o ciśnieniu w każdej z opon i na życzenie wyświetlają informację na ekranie komputera pokładowego. Przy zbyt niskim ciśnieniu lub szybkim spadku ciśnienia pojawi się dodatkowe ostrzeżenie

TSI

TSI
Napęd turbo na każdy dzień.

Nowy Touran z silnikiem TSI doskonale sprawdza się, gdy trzeba zawieźć dzieci do przedszkola lub deskę surfingową na plażę. Silniki TSI sprawiają przyjemność swoją mocą i niskim zużyciem paliwa. Połączenie mniejszej pojemności skokowej z bezpośrednim wtryskiem benzyny i turbosprężarką pozwoliło na uzyskanie równomiernego przebiegu rozwoju mocy i niezwykłej efektywności.

TDI

TDI
Mocne, ale mało wymagające.

Jeżeli ma się rodzinę, oszczędne traktowanie zasobów naturalnych to coś więcej, niż tylko korzyść ekonomiczna. To inwestycja w przyszłość. Dobrze, że nowy Touran jest wyposażany w silniki TDI charakteryzujące się efektywnym stosunkiem mocy do zużycia paliwa. Dba o to m.in. bezpośredni wtrysk paliwa w połączeniu z turbodoładowaniem. Rezultatem jest dynamiczne zachowanie się podczas jazdy i czyste spalanie. Dzięki dodatkowemu oczyszczaniu spalin emisje substancji szkodliwych są redukowane do minimum.

Systemy radiowe

Systemy radiowe
Wszystko staje się przyjemniejsze, gdy gra ulubiona muzyka.

Pod względem rozrywki nowy Touran spełni wszystkie Twoje wymagania. Seryjnie jest wyposażony w radio "Composition Touch" z monochromatycznym ekranem dotykowym o przekątnej 12,7 cm i czterema głośnikami. Radio odbiera częstotliwości FM/AM i posiada gniazdo multimedialne AUX-IN, pozwalające podłączyć na przykład smartfona. Możesz użyć także karty SD jako źródła plików audio. W wersji wyposażenia Highline montowane są seryjnie radia "Composition Colour" z kolorowym ekranem dotykowym, napędem CD, ośmioma głośnikami i podwójnym tunerem zapewniającym optymalny odbiór stacji radiowych. Opcjonalny system "Composition Media" obejmuje kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 16,5 cm z czujnikami zbliżeniowymi znacznie ułatwiającymi obsługę oraz złącze Bluetooth do telefonu komórkowego. Pięciokrotna regulacja brzmienia pozwala dostosować barwę dźwięku do indywidualnych upodobań. Twoje ulubione utwory zabrzmią jeszcze lepiej!

Volkswagen Media Control

Volkswagen Media Control
Volkswagen Media Control

Pasażerowie podróżujący z tyłu mogą również decydować: z "Volkswagen Media Control" na życzenie można z każdego miejsca siedzącego sterować systemem Infotainment nowego Tourana. Aplikacja na tablet pozwala nie tylko wygodnie wybrać muzykę, lecz także uzyskać dostęp do funkcji opcjonalnych systemów nawigacji "Discover Media" i "Discover Pro". Na przykład można przenieść adresy docelowe z tabletu na nawigację, szukać tras i interesujących obiektów korzystając z wyszukiwarki Google®. Tablet może być ładowany przez gniazdo USB z przodu i z tyłu konsoli środkowej, pozwalające także na transmisję danych. Dodatkowy komfort oferują uchwyty na tablet, dostępne jako oryginalne akcesoria Volkswagen.

Podłączenie telefonu

Podłączenie telefonu
Podłączenie telefonu

Opcjonalne złącza telefoniczne pozwalają na wygodne prowadzenie rozmów podczas jazdy nowym Touranem. W wersji "Comfort" telefon łączy się bezprzewodowo z anteną samochodową poprzez złącze umieszczone w konsoli środkowej. W wariancie "Business" można poprzez Bluetooth przenieść na zestaw głośnomówiący nawet rozmowy telefoniczne rozpoczęte poza samochodem, a telefonu nie trzeba wyjmować z kieszeni. Obsługa następuje przy użyciu poleceń głosowych, kierownicy multifunkcyjnej lub systemu Infotainment. Połączenie telefonu komórkowego przez Bluetooth jest seryjnie dostępne dla radia "Composition Media" i systemów nawigacyjnych "Discover Media" i "Discover Pro". Pozostałe systemy radiowe można bez problemu uzupełnić o opcję bezprzewodowego połączenia zamawiając pakiet "Connectivity".

Połączenie z Internetem

Połączenie z Internetem
Połączenie z Internetem

Dobre połączenia mają swoje zalety. Z pakietami usług Car-Net „Guide & Inform“, dostępnymi dla opcjonalnych systemów radiowo-nawigacyjnych "Discover Media" lub "Discover Pro", masz dostęp do informacji drogowych prawie w czasie rzeczywistym. Inne usługi to wyszukiwanie celów specjalnych, na przykład najbliższych restauracji lub innych obiektów w okolicy, wyświetlanie wiadomości online lub prognozy pogody dla miejsca docelowego. Ale Twojego nowego Tourana możesz połączyć nie tylko z Internetem. Utworzenie "In Car Cloud" umożliwia dostęp do określonych danych kompatybilnych smartfonów i tabletów. Połączenie nawiązywane jest przez Bluetooth lub złącze USB. W przypadku funkcji "Car-Net App-Connect" wszyscy pasażerowie mogą korzystać z połączenia z innymi urządzeniami i na przykład tworzyć wspólne listy odtwarzania w oparciu o muzykę zapisaną na wszystkich urządzeniach z aplikacją "Shared Audio". Więcej informacji o Car-Net dostępnych jest na stronie http://volkswagen-carnet.com/pl/pl/start.html.

Systemy nawigacyjne

Systemy nawigacyjne
Systemy nawigacyjne

Dla nowego Tourana można zamówić jeden z dwóch opcjonalnych systemów nawigacyjnych. System "Discover Media" obejmuje kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 16,5 cm, złącze USB i AUX-IN oraz dwa porty kart SD. Zintegrowane złącze Bluetooth umożliwia wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych podczas jazdy oraz odtwarzanie muzyki zapisanej na kompatybilnych telefonach. Napęd CD umieszczony jest w specjalnym Media-box nad schowkiem podręcznym i bez problemu czyta także formaty MP3, AAC i WMA. Na czytelnych mapach w formacie 2D lub 3D mogą być na życzenie zaznaczone interesujące obiekty przy trasie, jak zabytki, sklepy lub restauracje. Dzięki funkcji TMC, system "Discover Media" odbiera komunikaty o natężeniu ruchu i inne informacje drogowe, dzięki czemu może szybko reagować na zmiany płynności ruchu i szybciej doprowadzi do celu podróży. System nawigacyjny "Discover Pro" dysponuje napędem DVD, możesz zatem podczas przerw oglądać filmy na ekranie dotykowym o przekątnej 20,3 cm. Dane zapisywane są na dysku SSD o pojemności 32 GB. Cele dla nawigacji można wygodnie wprowadzać przy użyciu poleceń głosowych. Na ekranie wyświetlane są także znaki ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania a trójwymiarowe mapy satelitarne ułatwiają orientację w mieście.

Car-Net App-Connect

Car-Net App-Connect
App-Connect

Na życzenie możesz uzyskać dostęp przez "Composition Media", "Discover Media" lub "Discover Pro" do przydatnych aplikacji swojego smartfona. Funkcja "Car-Net App-Connect" umożliwia wyświetlanie wybranych aplikacji na ekranie systemu radiowego lub nawigacyjnego korzystając z USB, abyś mógł w nowym Touranie korzystać z praktycznych i ulubionych funkcjonalności telefonu. Na przykład z "ThinkBlue. Trainer" możesz analizować swój sposób jazdy i oszczędzać paliwo. Lub sprawdzić, jakie interesujące cele w pobliżu poleca "My Guide". Naturalnie możesz także odtwarzać muzykę ze smartfonu. "Car-Net App-Connect" to otwarty system, który uzupełniany jest nieustannie o własne produkty Volkswagena, produkty firm współpracujących oraz niezależnych producentów. Oferta stale rośnie. Więcej informacji o "Car-Net App-Connect" dostępnych jest na stronie www.volkswagen-car-net.com

Car-Net Cam-Connect

Car-Net Cam-Connect
Wszystko pod kontrolą.

W nowym Touranie może dziać się wiele. Aplikacja na smartfona "Car-Net Cam-Connect" ułatwia obserwację sytuacji. W połączeniu z opcjonalną funkcją "Car-Net App-Connect" możliwe jest wyświetlanie obrazu kamery GoPro® na wyświetlaczu systemu radiowego lub nawigacyjnego. Podczas postoju lub jazdy z małą prędkością transmitowany jest płynny obraz video. Przy wyższych prędkościach, ze względów bezpieczeństwa, transmisja ograniczona jest do statycznych obrazów, wywoływanych wciśnięciem przycisku. Niezależnie, czy chcesz mieć na oku delikatny ładunek, psa, dzieci czy przyjaciół, dzięki możliwości umieszczenia kamery przy użyciu akcesoriów GoPro® pod lusterkiem wstecznym lub na środkowym siedzeniu drugiego rzędu, obserwacja tego, co dzieje się za Tobą, będzie o wiele łatwiejsza.

Wersje wyposażenia

Trendline

Comfortline

Highline

Jazda próbna

Umów się na jazdzę próbną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie podanych w niniejszym formularzu w celu realizacji działań reklamowych i marketingowych przez AUTO WIMAR WARMIA Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych w zakresie podanych w niniejszym formularzu podmiotom powiązanym kapitałowo z AUTO WIMAR WARMIA Sp. z o.o. świadczącym usługi powiązane z produktami lub usługami oferowanymi przez Administratora danych osobowych, w tym również usługi finansowe i ubezpieczeniowe – również w celu i w zakresie realizacji działań marketingowych i potrzeb reklamy.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od AUTO WIMAR WARMIA Sp. z o.o. w zakresie oferowanych produktów lub usług, w tym usług finansowych i ubezpieczeniowych, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, skierowanej do Państwa informacji handlowej w rozumieniu przepisu art. 2 pkt 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie podanym w niniejszym formularzu w celu realizacji wszelkich działań posprzedażowych obejmujących prowadzenie i analizę badań satysfakcji klienta i zainteresowania marką, produktami i usługami oferowanymi przez Administratora danych oraz prowadzenie statystyk związanych z działaniami posprzedażowymi przez AUTO WIMAR WARMIA Sp. z o.o. Administratorem Państwa danych osobowych jest AUTO WIMAR WARMIA Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie (10-203), ul. Rataja 15, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy VIII Wydział Gospodarczy w Olsztynie pod numerem KRS 0000374277, NIP 739 381 75 68, REGON 280580167. Administrator danych przetwarza Państwa dane osobowe zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jeżeli dane okażą się nieaktualne, niekompletne lub nieprawdziwe.

Zobacz także

Nowy Crafter Skrzyniowy

Dostępny, aż w dziewięciu wariantach Crafter Furgon został stworzony do zadań specjalnych. Jest to typ samochodu użytkowego, którego atutem jest…

Crafter Kombi

Dostępny, aż w dziewięciu wariantach Crafter Furgon został stworzony do zadań specjalnych. Jest to typ samochodu użytkowego, którego atutem jest…

Nowy Crafter Furgon

Dostępny, aż w dziewięciu wariantach Crafter Furgon został stworzony do zadań specjalnych. Jest to typ samochodu użytkowego, którego atutem jest…

Nowa California

Samochód XXI wieku musi posiadać odpowiednie cechy, które sprawiają, że jest cichy, nie zagraża środowisku i nie trzeba wydawać kroci…

Multivan Business

Multivan Business to samochód, który łączy kilka elementów użytkowych, w tym biuro, miejsce wypoczynkowe oraz mini salę konferencyjną. Jest to…

Nowy Multivan

Nowy Multivan to samochód, który doskonale sprawdzi się zarówno w użytkowaniu prywatnym, jak i zawodowym. Stanowi idealne połączenie samochodu transportowego,…

Nowy Caravelle

Transportowy Nowy Caravelle to rozwiązanie, jakiego poszukuje wiele firm przewozowych. Nowoczesne silniki TDI, w jakie zostało wyposażone auto, to znakomita…

Nowy Transporter Podwozie

Nowy Transporter Podwozie jest typem auta użytkowego dostępnego w dwóch wariantach, z pojedynczą i podwójną kabiną. Do grupy wybranych elementów…

Nowy Transporter Skrzyniowy

Nowy Transporter Skrzyniowy to kolejny model Volkswagena wyposażony w najnowocześniejsze technologie, w tym silniki TDI, napęd na cztery koła 4MOTION,…

Nowy Transporter Kombi

Nowy Transporter Kombi to wygodny samochód firmowy, który może spełniać różnorodne funkcje. Pojazd posiada wiele znaczących elementów i pakietów, które…

Nowy Transporter Furgon

Niezawodny Nowy Transporter Furgon wyróżnia się z pośród innych samochodów wykorzystywanych w transporcie tym, iż ma do zaoferowania wiele modyfikacji,…

Nowy Transporter

Pełen innowacji, szóstej generacji Nowy Transporter to samochód, który ma wiele do zaoferowania. Od niestandardowych, zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, po designerski…

Amarok Dark Label

Volkswagen Amarok Dark Label to bogato wyposażony, terenowy samochód. Podobnie, jak pozostał modele Volkswagena Amarok, jest samochodem bezpiecznym, i zapewniającym…

Nowy Amarok Canyon

Bogato wyposażony, dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej pickup Amarok Canyon to funkcjonalne, mocne auto terenowe. Cechą charakterystyczną pojazdu jest wykończenie…

Nowy Amarok

Amarok to mocny, terenowy pickup zapewniający efektowną i oszczędną jazdę. Prezentowany  model stworzono z myślą o osobach ceniących sobie komfort…

Nowy Caddy Kombi

Nowy Caddy Kombi to rewolucja w dziedzinie motoryzacji. Charakteryzuje go solidność i elastyczność. Ekonomiczne zużycie paliwa to niepodważalny atut prezentowanego…

Nowy Caddy Furgon

Kompaktowy model Volkswagena Nowy Caddy Furgon to samochód na miarę XXI wieku. Charakteryzuje się on obszerną przestrzenią ładunkową, która łatwo…

Cross Caddy

Nowy Cross Caddy to samochód o przyciągającej uwagę stylistyce offroadowej. Z Nowego Volkswagena Caddy przejął to, co najlepsze. Jego niepowtarzalność…

Nowy Caddy

Nowy Caddy to samochód wszechstronny i niezawodny. Jego zaletą jest jeszcze większa oszczędność oraz komfort, jaki oferuje w porównaniu z…

Golf R

Wyobraź sobie, że wsiadasz do swojego praktycznego, kompaktowego auta. Takiego, które ma wygodne wnętrze, mnóstwo miejsca i równie dobrze wygląda…

up!

Mierzy zaledwie 3,6 metra długości i zachwyca zamiłowaniem do detali. Nowoczesny, świeży design zadowoli każdego estetę. Choć up! jest niewielki,…

Touareg

Wsiadasz i jedziesz tam, gdzie chcesz – prawda, że to brzmi jak pokusa? Niezależnie od tego, czy trafisz na autostradę,…

Nowy Tiguan

Komfortowy i bogato wyposażony jest zawsze gotowy, by wraz z Tobą ruszać na poszukiwanie przygód. Onroad, offroad i online –…

Sharan

Volkswagen Sharan to naturalny wybór dużej rodziny. Zawodnik, który nie boi się ani wyjazdu na wakacje z pełnym zestawem walizek, ani…

Passat Variant

Passat to legenda, która nie potrzebuje uzasadnienia. Wystarczy, że otworzysz drzwi… Przy ich zamykaniu usłyszysz charakterystyczne klinięcie. I nie będzie…

Golf Sportsvan

Niektórzy twierdzą, że nie ma za dużych samochodów. Inni z kolei wolą mniejsze, zgrabniejsze auta, np. klasyczne hatchbacki. My proponujemy…

Arteon

Dynamiczna sylwetka Arteona zachwyca za każdym razem od nowa. Szeroka maska silnika i pozbawione ram okna boczne płynnie łączą się…

Nowy Touran

Touran to auto eleganckie i funkcjonalne zarazem – spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Wiele wzorów kołpaków oraz felg do…

Nowa Jetta

Elegancka limuzyna wyposażona w szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych – oto VW Jetta. Bardzo pojemny bagażnik będzie niezastąpiony w przypadku dalekich…

Nowe Scirocco

Scirocco wyróżnia się pięknym kształtem, niezwykłymi osiągami, oraz fantastycznym wyposażeniem. Powstał bowiem po to, by przyjemność z jazdy była stuprocentowa.…

The Beetle

Każdy, kto ceni oryginalność, niezwykły styl oraz dynamiczną jazdę, właśnie znalazł auto idealne. The Beetle bowiem jest ikoną światowej motoryzacji.…

Golf GTI

Nowy Golf GTI powstał z myślą o tych, dla których jazda samochodem to niezwykła przygoda. Sportowy charakter pojazdu podkreślony został…

Golf GTD

Idealnie zaprojektowany, dynamiczny, niezawodny – taki właśnie jest Golf GDT. Sportowa sylwetka sprawia, iż patrzy się na niego z niekłamanym…

Golf Variant

Przedstawiamy znakomitą propozycję dla tych, którzy żyją aktywnie. Nowy Golf Variant to auto wyjątkowe pod każdym względem. Dzięki relingom dachowym…

Nowy Golf

Nowy Golf z funkcją sterowania gestem, pakietem usług Car-Net Guide & Inform, innowacyjnym wyświetlaczem wielofunkcyjnym Active Info Display oraz ekonomicznym…

Polo

Czy można w jednym samochodzie połączyć znakomity wygląd, bogate wyposażenie oraz niezawodność? Tak! Wszystkie te cechy posiada Volkswagen Polo. Optycznie…