Piękny i funkcjonalny
Nowy Passat Variant oferuje rozleniwiający komfort, ma ogromny bagażnik i zachwyca paletą nowych technologii.

Passat Variant

Passat to legenda, która nie potrzebuje uzasadnienia. Wystarczy, że otworzysz drzwi… Przy ich zamykaniu usłyszysz charakterystyczne klinięcie. I nie będzie to zwykły odgłos, tylko precyzyjnie wytłumiony, delikatny, pewny dźwięk. To dlatego, że w Volkswagenie Passacie Variancie dopracowano nawet odgłosy, jakie wydają klamki, zamki i przełączniki. To dlatego, że każdy element tego niezwykłego samochodu mówi Ci: jakość. Pewność. Technologia.

Nie musisz wiedzieć, ile pracy włożyły pokolenia inżynierów, aby Volkswagen Passat Variant był ikoną przestronności, pakowności i praktyczności dla wielu pokoleń kierowców w wielu krajach. Wystarczy, że otworzysz klapę bagażnika i zobaczysz, jak przepastna jest przestrzeń bagażowa tego stylowego kombi. I nie zrobisz tego zwyczajnie, dłonią – zamiast tego, przesuniesz stopą pod tylnym zderzakiem, a klapa bagażnika zostanie automatycznie otwarta przez elektryczne siłowniki. Bo Volkswagen wyprzedza Twoje potrzeby.

Nie potrzebujesz też wiedzy o tym, ile badań wykonano i ilu konsultantów zatrudniono, by przednie fotele były tak wygodne nawet na długiej trasie. Wystarczy, że po prostu na nich usiądziesz. Poczujesz, jak pewnie trzymają Cię na zakrętach, a odpowiednio pochylone siedzisko zapobiega niezamierzonej zmiany pozycji w fotelu.

Jeżeli nie zrobisz tego z czystej ciekawości, to nie musisz także wiedzieć, ile parametrów na sekundę analizują układy wspomagające bezpieczeństwo i komfort jazdy. Volkswagen Passat Variant podzieli się z Tobą tylko niezbędną wiedzą, aby nie zawracać Ci niepotrzebnie głowy. Ale sam zrobi z tej wiedzy maksymalny użytek. Na nowo zdefiniuje pojęcie komfortu jazdy dzięki aktywnemu zawieszeniu kół. Pokaże Ci standardy bezpieczeństwa, o których jeszcze nie tak dawno można było tylko pomarzyć.

 Nie trzeba pisać o solidności Passata Varianta, ani o poczuciu bezpieczeństwa, jakie zapewnia właścicielowi, którym i Ty możesz się stać. Wystarczy zapytać posiadaczy tego auta, czy zamieniliby je na jakiekolwiek inne. A wiedz, że społeczność fanów Passata to jedna z najlojalniejszych wobec marki grup posiadaczy samochodów w Polsce. Kochają go za to, jaki jest. A on ciągle zmienia się. Dla Ciebie.
Za moment przeczytasz o licznych rozwiązaniach, zastosowanych w modelu Volkswagen Passat Variant. Przekonasz się, że są naprawdę wyjątkowe. Zobaczysz, że Passat to nie tylko powiew kuszącej nowości, lecz także technologiczny parasol bezpieczeństwa. Reflektory LED, systemy Trailer Assist, Area View, Front Assist…

Tak naprawdę nie musisz tego wiedzieć. Nie musisz nawet tego czytać. Wystarczy, że dasz się ponieść intuicji i przyjdziesz do nas na jazdę próbną nowym Volkswagenem Passatem Variantem. Twoja intuicja z pewnością się nie myli.

Cechy i funkcje

Aktywny wyświetlacz informacji

Aktywny wyświetlacz informacji

Wirtualny kokpit – podróż do przyszłości

W Volkswagenie Passacie Variancie możesz zamówić opcjonalny wyświetlacz Active Info Display, który zastąpi tradycyjny zestaw wskaźników. W aucie z tym rozwiązaniem, za kierownicą zobaczysz 12-calowy (przekątna ponad 30 cm!) wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości. Na czym polega jego aktywność? Na tym, że pokaże Ci zawsze dokładnie to, czego potrzebujesz. Nie będziesz zasypywany – albo zasypywana – gradem informacji, które trzeba by było rozróżniać, filtrować i śledzić, aby dowiedzieć się tego, co akurat jest Ci potrzebne.
Różne profile informacyjne umożliwiają wyświetlenie między animowanymi tradycyjnymi wskaźnikami (obrotomierz i prędkościomierz) rozmaitych informacji, zbieranych i udostępnianych przez pokładowe systemy Twojego nowego Volkswagena Passata w wersji Variant. Profile te możesz z łatwością przełączać za pomocą przycisków na kierownicy wielofunkcyjnej, która standardowo montowana jest w nowym Passacie.
Aktywny wyświetlacz daje Ci mnóstwo możliwości. Możesz np. zażyczyć sobie pokazania szczegółowych danych, dotyczących prowadzenia samochodu. Istnieje też możliwość wizualizacji pracy systemów wspomagania, co – obok funkcji informacyjnej – w interesujący sposób uzmysłowi Ci, jak ogromną pracę wykonuje dla Ciebie elektronika nowego Volkswagena Passata Varianta w każdej sekundzie jazdy.
Połączenie możliwości wyświetlacza Active Info Display z fabrycznym systemem nawigacyjnym Discover Pro pozwoli Ci na obserwowanie mapy nawigacji tuż przed Twoimi oczami – tam, gdzie zwykle znajdują się tradycyjne wskaźniki! Zobaczysz ją w przestrzeni pomiędzy wirtualnym prędkościomierzem i obrotomierzem. To bardzo bezpieczne rozwiązanie, znacznie skracające czas niezbędny do odczytu mapy, a więc w minimalnym stopniu odrywające uwagę kierowcy od drogi. Volkswagen zadbał tak że o to – i możesz liczyć na więcej!

Infotainment

Infotainment

Informacja i inspiracja

Wyobraź sobie samochód, który po wypowiedzeniu przez Ciebie odpowiedniej komendy głosowej zrobi dla Ciebie wszystko. Chociaż… Prawie wszystko. Ale naprawdę bardzo dużo. Odtworzy muzykę zmagazynowaną w pamięci Twojego smartfona lub odtwarzacza MP3. Wyświetli aktualne wiadomości. Komendy głosowe dostępne są standardowo w opcjonalnym systemie radiowo-nawigacyjnym Discofer Pro. Jeżeli zechcesz doprecyzować swoje życzenie, możesz skorzystać nie tylko ze sterowania głosem, lecz także z dużego, czytelnego ekranu dotykowego. To wszystko oferuje Ci Volkswagen Passat Variant.
Jeżeli jednak zapragniesz jeszcze więcej, to zapewne zamówisz ekskluzywny system nagłośnieniowy firmy Dynaudio, znanej dobrze koneserom odsłuchu muzyki w najwyższej jakości, jaką udostępnia współczesna technika. 10 głośników dedykowanych geometrii wnętrza nowego Vokswagena Passata Varianta, sterowanych przez 700-watowy wzmacniacz z cyfrowym procesorem dźwięku, zamieni Twoje auto w mobilną salę koncertową. Ale to nie wszystko. Aby absolutnie nic nie zmąciło precyzji odsłuchu Twojej ulubionej kolekcji płyt, zastosowano także dynamiczną kompensację hałasu. Ten nowoczesny system wykrywa niechciane odgłosy (np. szum opon na autostradzie) i wytwarza „przeciwdźwięk”, który je skutecznie eliminuje z pola akustycznego. Nowy Passat Variant i to potrafi!

Komunikacja

Komunikacja

Kompatybilność zoptymalizowana

Lubisz być w stałym kontakcie ze światem? A może nie masz czasu się nad tym zastanawiać, bo po prostu codzienne życie i praca wymagają stałej mobilnej dostępności komunikacyjnej? Nowy Volkswagen Passat Variant zadba o to, byś był zawsze dostępny. Opcjonalne interfejsy komórkowe Comfort oraz Premium komunikują się poprzez dedykowaną zewnętrzną antenę, która zadba o zasięg nawet tam, gdzie Twój telefon komórkowy mógłby mieć z tym problemy.
To jednak dopiero wstęp do prawdziwej mobilnej komunikatywności według Volkswagena. W nowym Passacie oferujemy platformę usług mobilnych Volkswagen Car-Net, która za pośrednictwem internetu stale aktualizuje informacje. Takie informacje, które akurat są Ci potrzebne: lokalizacja najbliższej stacji benzynowej, restauracji, interesujących obiektów położonych przy trasie Twojej podróży.
Volkswagen Car-Net potrafi przy tym korzystać z maksymalnie szczegółowych obrazów satelitarnych, a także z usługi Google Street View. Wszystko to pozwoli zobaczyć miejsce, do którego zmierzasz, jeszcze zanim tam się znajdziesz.
Na pokładzie nowego Volkswagena Passata Varianta znajdziesz też technologię MirrorLink, umożliwiającą odtwarzanie na wyświetlaczu auta atestowanych aplikacji, z których normalnie korzystasz w swoim smartfonie. Są wśród nich rozwiązania, pomagające zwiększyć bezpieczeństwo jazdy lub zredukować zużycie paliwa. Szybko się do nich przyzwyczaisz!

Wygląd zewnętrzny

Wygląd zewnętrzny

Niezwykłe doznania

Nowy Volkswagen Passat Variant to samochód stworzony przede wszystkim z myślą o wygodzie kierowcy oraz pasażerów. Duża odległość od przedniej do tylnej osi, znaczna szerokość nadwozia oraz jego krótkie zwisy (czyli to, co „wystaje” poza przednią i tylną oś) oznaczają znakomitą efektywność wykorzystania miejsca, jakie samochód zajmuje na drodze, z której znane są od lat produkty marki Volkswagen.
Aby dodatkowo podkreślić dynamikę linii karoserii, która w unikalny sposób łączy nostalgię stylistów do legendy poprzednich generacji Passata z nowatorstwem i dystyngowanym charakterem, przygotowano specjalnie dla tego modelu eleganckie wzory felg. Aluminiowe obręcze obute w niskoprofilowe opony mogą mieć średnicę nawet 18 cali.
Wizytówką Volkswagena Passata Varianta są światła, wykorzystujące diody LED. Zarówno z przodu jak i z tyłu, zapewniają one Passatowi rozpoznawalną sygnaturę wizualną. Reflektory LED wraz z diodowymi światłami pozycyjnymi możesz zamówić opcjonalnie we wszystkich wersjach wyposażeniowych.

Wnętrze

Wnętrze

Relaksujące środowisko

Przestronność kabiny i pakowność bagażnika to od wielu lat wizytówki Volkswagena Passata w wersji Variant. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz rozpieszczający wygodą fotel kierowcy, pasażera, czy tylną kanapę, wszędzie wystarczy miejsca. A wrażenie swobody ruchów to podczas długich podróży kluczowy czynnik warunkujący o zmęczeniu Twoim i Twoich pasażerów.
Ale przestronność i pakowność to niejedyne zalety, jakie oferuje Volkswagen Passat Variant. Siedząc w jego kabinie z pewnością docenisz kunszt wykończenia detali i solidność montażu. I gwarantujemy, że styl także nie umknie Twojej uwadze. Od razu zauważysz szeroki nawiew powietrza, biegnący przez całą szerokość kokpitu. Dysze są nie tylko efektowne wizualnie – zostały bowiem zoptymalizowane pod kątem zminimalizowania odgłosów, powstających podczas przepływu wdmuchiwanego przez nie powietrza.
Inżynierowie zadbali także o to, aby wnętrze nowego Volkswagena Passata Varianta odpowiednio prezentowało się także po zapadnięciu zmroku. Dlatego podkreślono jego walory licznymi, precyzyjnie dobranymi i rozlokowanymi, niewielkimi źródłami światła. Oświetlone boki drzwi i klamki wewnętrzne pomogą Ci w orientacji w aucie, gdy zapadnie noc. Przy okazji umilą Ci przebywanie w aucie, tworząc wrażenie nieodpartej przytulności wnętrza. A jeżeli lubisz skórzaną tapicerkę, to w wersji Highline możesz ją zamówić do Twojego nowego Passata w wersji Variant.

Komfort

Komfort

Przestrzeń, pakowność, funkcjonalność

Czy tak piękne, dystyngowane auto, jak Volkswagen Passat, może oferować możliwości przewozowe – co prawda niewielkiego – auta dostawczego? Może. Bo Passat Variant właśnie z tego słynie. Będąc jednym z największych aut typu kombi w swojej klasie, oferuje gigantyczny bagażnik. Kiedy podróżujesz z kompletem pasażerów, to możecie zabrać ze sobą aż 650 litrów pakunków. I nadal będziesz w stanie zasunąć roletę bagażnika! Jeżeli jedziesz sam lub z pasażerem, to Twój nowy Volkswagen Passat Variant wystarczy do obsługi przeprowadzki, bo jego przestrzeń bagażowa przy złożonej tylnej kanapie to aż 1780 litrów. Co więcej, zadbano o to, aby po położeniu oparcia tworzyło ono płaską powierzchnię z podłogą bagażnika, co bardzo ułatwia załadunek.
Ale może on być jeszcze łatwiejszy, jeżeli zamówisz pakiet Easy Open. Kiedy to zrobisz, nie będziesz musiał – lub musiała – używać rąk ani nawet pilota do otwarcia klapy bagażnika. Wystarczy, że szybko poruszysz nogą pod tylnym zderzakiem, aby odryglować bagażnik i elektrycznie podnieść jego klapę. Nie trzeba już odstawiać bagaży na ziemię, aby otworzyć „kufer” Twojego kombi!

Dynamika

Dynamika

Pozwól się wcisnąć w fotel

Trudno o moment większego poczucia wolności i siły, niż chwila mocnego wciśnięcia gazu w aucie z mocnym, elastycznym silnikiem. Niezależnie od tego, które ze źródeł napędu znajdzie się pod maską Twojego nowego Volkswagena Passata Varianta, na takie wrażenie możesz zawsze liczyć.
Ale każdy ma swoje granice i wymagania. Jednemu do szczęścia wystarczy spokój i komfort na długiej trasie, a inny potrzebuje adrenaliny i stada narowistych koni mechanicznych, zmuszających opony i asfalt do wytężonej pracy. Paleta mocnych jednostek napędowych nowego Volkswagena Passata Varianta z powodzeniem zaspokoi Twoje potrzeby, kimkolwiek jesteś!
Za naciśnięciem przycisku możesz zmienić charakter Twojego Volkswagena, wpływając między innymi na twardość amortyzatorów, siłę wspomagania układu kierowniczego czy reakcję na dodanie gazu. Opcjonalne adaptacyjne zawieszenie DCC, które szczególnie polecamy, potrafi monitorować warunki jazdy i tak sterować tłumieniem amortyzatorów, aby komfort był najwyższy z możliwych w danym momencie jazdy. Wystarczy jednak, że wykonasz gwałtowniejszy ruch kierownicą, albo auto podskoczy na niespodziewanej nierówności na łuku drogi, aby zawieszenie stało się zwarte jak w sportowym aucie. W ułamku sekundy.
Możesz także zamówić opcjonalny progresywny układ kierowniczy. Przełożenie przekładni kierowniczej w takim… Wariancie, nie jest stałe, ale zmienia się wraz ze skrętem kierownicy. W centralnym położeniu auto spokojnie reaguje na niewielkie ruchy dłoni, których trudno uniknąć podczas jazdy autostradowej, a to zapewnia znakomitą stabilność jazdy na wprost. Podczas mocnego skrętu koła bardziej żywiołowo reagują na ruch kierownicą, co bardzo ułatwia manewrowanie autem. Zmianie przełożenia towarzyszy odpowiednia charakterystyka siły wspomagania układu kierowniczego, abyś zawsze mógł liczyć na kompetentną informację zwrotną od auta na temat tego, jaka jest przyczepność i aktualne rezerwy układu jezdnego. Prawda, że to dobrze brzmi? A jeszcze lepiej – jeździ.
Za niezbędną rezerwą mocy i dostarczaniem radości z jazdy kryje się technologia, która dba o to, aby ekonomia jazdy była jak najwyższa, a obciążenie środowiska – jak najmniejsze. Dlatego na nowy Volkswagen Passat Variant nosi emblemat BlueMotion Technology, który oznacza grupę rozwiązań proekologicznych, przy okazji obniżających zużycie paliwa, takich jak np. odzysk energii podczas hamowania i system start-stop.
A spalanie będzie naprawdę niskie. Nieprzyzwoicie niskie. Nawet w silnikach benzynowych. I nie bez powodu – zastosowano w nich wyjątkowe rozwiązania, sprzyjające oszczędzaniu paliwa i środowiska naturalnego. Na przykład silnik 1.4 TSI o mocy 150 koni mechanicznych posiada system odłączania cylindrów o nazwie ACT. Potrafi on wyłączyć z pracy dwa z czterech cylindrów wtedy, kiedy nie wymagasz od silnika zbyt dużej mocy. A podczas codziennej jazdy miejskiej takie okazje do wyłączenia dwóch cylindrów zdarzają się całkiem często.

Systemy wspomagania

W służbie bezpieczeństwa

Wraz z wprowadzaniem coraz nowocześniejszych i bardziej inteligentnych systemów wspomagania jazdy do samochodów, współczesne słowo „asystent” nabrało nowego, szerszego znaczenia. Tak, liczba „asystentów” w nowym Volkswagenie Passacie Variancie jest ogromna. I na każdego z nich będziesz mógł – lub mogła – zawsze liczyć. Jedni zadziałają prewencyjnie, aby uniknąć kłopotów. Inni pomogą zminimalizować skutki np. kolizji, gdyby jednak coś poszło nie tak, jak powinno. Nie chcemy tutaj przyciągać zdarzeń drogowych myślami – pragniemy tylko uzmysłowić Ci, że nowy Volkswagen Passat Variant oferuje naprawdę bezcenną ochronę w czasie rzeczywistym. Taką, której nie da Ci żaden ubezpieczyciel.
Jednym z elementów tej ochrony jest asystent jazdy w mieście, który śledzi obszar przed samochodem i w razie potrzeby potrafi wyłowić z niego obiekty, będące na kolizyjnym torze z Twoim samochodem. Szczególnie zoptymalizowano ten system tak, aby pozwolić unikać miejskich stłuczek w wyniku najechania na inny pojazd.
Z kolei adaptacyjny tempomat Front Assist ma na pokładzie funkcję pełnego hamowania w mieście i zauważa także pieszych. W pierwszym etapie ostrzega Cię o niebezpieczeństwie i liczy na podjęcie hamowania. Jeżeli go zignorujesz, w razie potrzeby nawet całkowicie zatrzyma nowego Volkswagena Passata Varianta tak, aby nikomu i niczemu nic się nie stało. Ten system dostępny jest standardowo we wszystkich wersjach wyposażeniowych.
Ale to dopiero początek możliwości! Gdyby z jakiegoś powodu kierowca utracił zdolność do bezpiecznego panowania nad pojazdem, to dostępny w opcji system Emergency Assist zapewni częściowe przejęcie kontroli nad pojazdem w razie np. zasłabnięcia kierowcy. Wyhamuje nowego Passata Varianta do całkowitego zatrzymania, ale zrobi to łagodnie, utrzymując jednocześnie tor jazdy tak, aby auto pozostało na drodze, a nawet na swoim pasie ruchu. Automatyczne włączenie świateł awaryjnych poinformuje innych uczestników ruchu o tym, że trzeba zachować szczególną ostrożność i coś się stało.
Czy to już wszystko? Nie. Nowy Passat Variant może mieć na pokładzie system kamer Area View, wspierających kierowcę podczas wyjeżdżania z miejsc o ograniczonej widoczności oraz podczas manewrowania. A słyszałeś o Trailer Assist – systemie automatycznego parkowania pojazdu z przyczepą? Przygotuj się na więcej!

Aktywny wyświetlacz informacji

Aktywny wyświetlacz informacji
Wirtualny kokpit – podróż do przyszłości

W Volkswagenie Passacie Variancie możesz zamówić opcjonalny wyświetlacz Active Info Display, który zastąpi tradycyjny zestaw wskaźników. W aucie z tym rozwiązaniem, za kierownicą zobaczysz 12-calowy (przekątna ponad 30 cm!) wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości. Na czym polega jego aktywność? Na tym, że pokaże Ci zawsze dokładnie to, czego potrzebujesz. Nie będziesz zasypywany – albo zasypywana – gradem informacji, które trzeba by było rozróżniać, filtrować i śledzić, aby dowiedzieć się tego, co akurat jest Ci potrzebne.
Różne profile informacyjne umożliwiają wyświetlenie między animowanymi tradycyjnymi wskaźnikami (obrotomierz i prędkościomierz) rozmaitych informacji, zbieranych i udostępnianych przez pokładowe systemy Twojego nowego Volkswagena Passata w wersji Variant. Profile te możesz z łatwością przełączać za pomocą przycisków na kierownicy wielofunkcyjnej, która standardowo montowana jest w nowym Passacie.
Aktywny wyświetlacz daje Ci mnóstwo możliwości. Możesz np. zażyczyć sobie pokazania szczegółowych danych, dotyczących prowadzenia samochodu. Istnieje też możliwość wizualizacji pracy systemów wspomagania, co – obok funkcji informacyjnej – w interesujący sposób uzmysłowi Ci, jak ogromną pracę wykonuje dla Ciebie elektronika nowego Volkswagena Passata Varianta w każdej sekundzie jazdy.
Połączenie możliwości wyświetlacza Active Info Display z fabrycznym systemem nawigacyjnym Discover Pro pozwoli Ci na obserwowanie mapy nawigacji tuż przed Twoimi oczami – tam, gdzie zwykle znajdują się tradycyjne wskaźniki! Zobaczysz ją w przestrzeni pomiędzy wirtualnym prędkościomierzem i obrotomierzem. To bardzo bezpieczne rozwiązanie, znacznie skracające czas niezbędny do odczytu mapy, a więc w minimalnym stopniu odrywające uwagę kierowcy od drogi. Volkswagen zadbał tak że o to – i możesz liczyć na więcej!


Infotainment

Infotainment
Informacja i inspiracja

Wyobraź sobie samochód, który po wypowiedzeniu przez Ciebie odpowiedniej komendy głosowej zrobi dla Ciebie wszystko. Chociaż… Prawie wszystko. Ale naprawdę bardzo dużo. Odtworzy muzykę zmagazynowaną w pamięci Twojego smartfona lub odtwarzacza MP3. Wyświetli aktualne wiadomości. Komendy głosowe dostępne są standardowo w opcjonalnym systemie radiowo-nawigacyjnym Discofer Pro. Jeżeli zechcesz doprecyzować swoje życzenie, możesz skorzystać nie tylko ze sterowania głosem, lecz także z dużego, czytelnego ekranu dotykowego. To wszystko oferuje Ci Volkswagen Passat Variant.
Jeżeli jednak zapragniesz jeszcze więcej, to zapewne zamówisz ekskluzywny system nagłośnieniowy firmy Dynaudio, znanej dobrze koneserom odsłuchu muzyki w najwyższej jakości, jaką udostępnia współczesna technika. 10 głośników dedykowanych geometrii wnętrza nowego Vokswagena Passata Varianta, sterowanych przez 700-watowy wzmacniacz z cyfrowym procesorem dźwięku, zamieni Twoje auto w mobilną salę koncertową. Ale to nie wszystko. Aby absolutnie nic nie zmąciło precyzji odsłuchu Twojej ulubionej kolekcji płyt, zastosowano także dynamiczną kompensację hałasu. Ten nowoczesny system wykrywa niechciane odgłosy (np. szum opon na autostradzie) i wytwarza „przeciwdźwięk”, który je skutecznie eliminuje z pola akustycznego. Nowy Passat Variant i to potrafi!


Komunikacja

Komunikacja
Kompatybilność zoptymalizowana

Lubisz być w stałym kontakcie ze światem? A może nie masz czasu się nad tym zastanawiać, bo po prostu codzienne życie i praca wymagają stałej mobilnej dostępności komunikacyjnej? Nowy Volkswagen Passat Variant zadba o to, byś był zawsze dostępny. Opcjonalne interfejsy komórkowe Comfort oraz Premium komunikują się poprzez dedykowaną zewnętrzną antenę, która zadba o zasięg nawet tam, gdzie Twój telefon komórkowy mógłby mieć z tym problemy.
To jednak dopiero wstęp do prawdziwej mobilnej komunikatywności według Volkswagena. W nowym Passacie oferujemy platformę usług mobilnych Volkswagen Car-Net, która za pośrednictwem internetu stale aktualizuje informacje. Takie informacje, które akurat są Ci potrzebne: lokalizacja najbliższej stacji benzynowej, restauracji, interesujących obiektów położonych przy trasie Twojej podróży.
Volkswagen Car-Net potrafi przy tym korzystać z maksymalnie szczegółowych obrazów satelitarnych, a także z usługi Google Street View. Wszystko to pozwoli zobaczyć miejsce, do którego zmierzasz, jeszcze zanim tam się znajdziesz.
Na pokładzie nowego Volkswagena Passata Varianta znajdziesz też technologię MirrorLink, umożliwiającą odtwarzanie na wyświetlaczu auta atestowanych aplikacji, z których normalnie korzystasz w swoim smartfonie. Są wśród nich rozwiązania, pomagające zwiększyć bezpieczeństwo jazdy lub zredukować zużycie paliwa. Szybko się do nich przyzwyczaisz!


Wygląd zewnętrzny

Wygląd zewnętrzny
Niezwykłe doznania

Nowy Volkswagen Passat Variant to samochód stworzony przede wszystkim z myślą o wygodzie kierowcy oraz pasażerów. Duża odległość od przedniej do tylnej osi, znaczna szerokość nadwozia oraz jego krótkie zwisy (czyli to, co „wystaje” poza przednią i tylną oś) oznaczają znakomitą efektywność wykorzystania miejsca, jakie samochód zajmuje na drodze, z której znane są od lat produkty marki Volkswagen.
Aby dodatkowo podkreślić dynamikę linii karoserii, która w unikalny sposób łączy nostalgię stylistów do legendy poprzednich generacji Passata z nowatorstwem i dystyngowanym charakterem, przygotowano specjalnie dla tego modelu eleganckie wzory felg. Aluminiowe obręcze obute w niskoprofilowe opony mogą mieć średnicę nawet 18 cali.
Wizytówką Volkswagena Passata Varianta są światła, wykorzystujące diody LED. Zarówno z przodu jak i z tyłu, zapewniają one Passatowi rozpoznawalną sygnaturę wizualną. Reflektory LED wraz z diodowymi światłami pozycyjnymi możesz zamówić opcjonalnie we wszystkich wersjach wyposażeniowych.


Wnętrze

Wnętrze
Relaksujące środowisko

Przestronność kabiny i pakowność bagażnika to od wielu lat wizytówki Volkswagena Passata w wersji Variant. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz rozpieszczający wygodą fotel kierowcy, pasażera, czy tylną kanapę, wszędzie wystarczy miejsca. A wrażenie swobody ruchów to podczas długich podróży kluczowy czynnik warunkujący o zmęczeniu Twoim i Twoich pasażerów.
Ale przestronność i pakowność to niejedyne zalety, jakie oferuje Volkswagen Passat Variant. Siedząc w jego kabinie z pewnością docenisz kunszt wykończenia detali i solidność montażu. I gwarantujemy, że styl także nie umknie Twojej uwadze. Od razu zauważysz szeroki nawiew powietrza, biegnący przez całą szerokość kokpitu. Dysze są nie tylko efektowne wizualnie – zostały bowiem zoptymalizowane pod kątem zminimalizowania odgłosów, powstających podczas przepływu wdmuchiwanego przez nie powietrza.
Inżynierowie zadbali także o to, aby wnętrze nowego Volkswagena Passata Varianta odpowiednio prezentowało się także po zapadnięciu zmroku. Dlatego podkreślono jego walory licznymi, precyzyjnie dobranymi i rozlokowanymi, niewielkimi źródłami światła. Oświetlone boki drzwi i klamki wewnętrzne pomogą Ci w orientacji w aucie, gdy zapadnie noc. Przy okazji umilą Ci przebywanie w aucie, tworząc wrażenie nieodpartej przytulności wnętrza. A jeżeli lubisz skórzaną tapicerkę, to w wersji Highline możesz ją zamówić do Twojego nowego Passata w wersji Variant.


Komfort

Komfort
Przestrzeń, pakowność, funkcjonalność

Czy tak piękne, dystyngowane auto, jak Volkswagen Passat, może oferować możliwości przewozowe – co prawda niewielkiego – auta dostawczego? Może. Bo Passat Variant właśnie z tego słynie. Będąc jednym z największych aut typu kombi w swojej klasie, oferuje gigantyczny bagażnik. Kiedy podróżujesz z kompletem pasażerów, to możecie zabrać ze sobą aż 650 litrów pakunków. I nadal będziesz w stanie zasunąć roletę bagażnika! Jeżeli jedziesz sam lub z pasażerem, to Twój nowy Volkswagen Passat Variant wystarczy do obsługi przeprowadzki, bo jego przestrzeń bagażowa przy złożonej tylnej kanapie to aż 1780 litrów. Co więcej, zadbano o to, aby po położeniu oparcia tworzyło ono płaską powierzchnię z podłogą bagażnika, co bardzo ułatwia załadunek.
Ale może on być jeszcze łatwiejszy, jeżeli zamówisz pakiet Easy Open. Kiedy to zrobisz, nie będziesz musiał – lub musiała – używać rąk ani nawet pilota do otwarcia klapy bagażnika. Wystarczy, że szybko poruszysz nogą pod tylnym zderzakiem, aby odryglować bagażnik i elektrycznie podnieść jego klapę. Nie trzeba już odstawiać bagaży na ziemię, aby otworzyć „kufer” Twojego kombi!


Dynamika

Dynamika
Pozwól się wcisnąć w fotel

Trudno o moment większego poczucia wolności i siły, niż chwila mocnego wciśnięcia gazu w aucie z mocnym, elastycznym silnikiem. Niezależnie od tego, które ze źródeł napędu znajdzie się pod maską Twojego nowego Volkswagena Passata Varianta, na takie wrażenie możesz zawsze liczyć.
Ale każdy ma swoje granice i wymagania. Jednemu do szczęścia wystarczy spokój i komfort na długiej trasie, a inny potrzebuje adrenaliny i stada narowistych koni mechanicznych, zmuszających opony i asfalt do wytężonej pracy. Paleta mocnych jednostek napędowych nowego Volkswagena Passata Varianta z powodzeniem zaspokoi Twoje potrzeby, kimkolwiek jesteś!
Za naciśnięciem przycisku możesz zmienić charakter Twojego Volkswagena, wpływając między innymi na twardość amortyzatorów, siłę wspomagania układu kierowniczego czy reakcję na dodanie gazu. Opcjonalne adaptacyjne zawieszenie DCC, które szczególnie polecamy, potrafi monitorować warunki jazdy i tak sterować tłumieniem amortyzatorów, aby komfort był najwyższy z możliwych w danym momencie jazdy. Wystarczy jednak, że wykonasz gwałtowniejszy ruch kierownicą, albo auto podskoczy na niespodziewanej nierówności na łuku drogi, aby zawieszenie stało się zwarte jak w sportowym aucie. W ułamku sekundy.
Możesz także zamówić opcjonalny progresywny układ kierowniczy. Przełożenie przekładni kierowniczej w takim… Wariancie, nie jest stałe, ale zmienia się wraz ze skrętem kierownicy. W centralnym położeniu auto spokojnie reaguje na niewielkie ruchy dłoni, których trudno uniknąć podczas jazdy autostradowej, a to zapewnia znakomitą stabilność jazdy na wprost. Podczas mocnego skrętu koła bardziej żywiołowo reagują na ruch kierownicą, co bardzo ułatwia manewrowanie autem. Zmianie przełożenia towarzyszy odpowiednia charakterystyka siły wspomagania układu kierowniczego, abyś zawsze mógł liczyć na kompetentną informację zwrotną od auta na temat tego, jaka jest przyczepność i aktualne rezerwy układu jezdnego. Prawda, że to dobrze brzmi? A jeszcze lepiej – jeździ.
Za niezbędną rezerwą mocy i dostarczaniem radości z jazdy kryje się technologia, która dba o to, aby ekonomia jazdy była jak najwyższa, a obciążenie środowiska – jak najmniejsze. Dlatego na nowy Volkswagen Passat Variant nosi emblemat BlueMotion Technology, który oznacza grupę rozwiązań proekologicznych, przy okazji obniżających zużycie paliwa, takich jak np. odzysk energii podczas hamowania i system start-stop.
A spalanie będzie naprawdę niskie. Nieprzyzwoicie niskie. Nawet w silnikach benzynowych. I nie bez powodu – zastosowano w nich wyjątkowe rozwiązania, sprzyjające oszczędzaniu paliwa i środowiska naturalnego. Na przykład silnik 1.4 TSI o mocy 150 koni mechanicznych posiada system odłączania cylindrów o nazwie ACT. Potrafi on wyłączyć z pracy dwa z czterech cylindrów wtedy, kiedy nie wymagasz od silnika zbyt dużej mocy. A podczas codziennej jazdy miejskiej takie okazje do wyłączenia dwóch cylindrów zdarzają się całkiem często.


Systemy wspomagania

Systemy wspomagania
W służbie bezpieczeństwa

Wraz z wprowadzaniem coraz nowocześniejszych i bardziej inteligentnych systemów wspomagania jazdy do samochodów, współczesne słowo „asystent” nabrało nowego, szerszego znaczenia. Tak, liczba „asystentów” w nowym Volkswagenie Passacie Variancie jest ogromna. I na każdego z nich będziesz mógł – lub mogła – zawsze liczyć. Jedni zadziałają prewencyjnie, aby uniknąć kłopotów. Inni pomogą zminimalizować skutki np. kolizji, gdyby jednak coś poszło nie tak, jak powinno. Nie chcemy tutaj przyciągać zdarzeń drogowych myślami – pragniemy tylko uzmysłowić Ci, że nowy Volkswagen Passat Variant oferuje naprawdę bezcenną ochronę w czasie rzeczywistym. Taką, której nie da Ci żaden ubezpieczyciel.
Jednym z elementów tej ochrony jest asystent jazdy w mieście, który śledzi obszar przed samochodem i w razie potrzeby potrafi wyłowić z niego obiekty, będące na kolizyjnym torze z Twoim samochodem. Szczególnie zoptymalizowano ten system tak, aby pozwolić unikać miejskich stłuczek w wyniku najechania na inny pojazd.
Z kolei adaptacyjny tempomat Front Assist ma na pokładzie funkcję pełnego hamowania w mieście i zauważa także pieszych. W pierwszym etapie ostrzega Cię o niebezpieczeństwie i liczy na podjęcie hamowania. Jeżeli go zignorujesz, w razie potrzeby nawet całkowicie zatrzyma nowego Volkswagena Passata Varianta tak, aby nikomu i niczemu nic się nie stało. Ten system dostępny jest standardowo we wszystkich wersjach wyposażeniowych.
Ale to dopiero początek możliwości! Gdyby z jakiegoś powodu kierowca utracił zdolność do bezpiecznego panowania nad pojazdem, to dostępny w opcji system Emergency Assist zapewni częściowe przejęcie kontroli nad pojazdem w razie np. zasłabnięcia kierowcy. Wyhamuje nowego Passata Varianta do całkowitego zatrzymania, ale zrobi to łagodnie, utrzymując jednocześnie tor jazdy tak, aby auto pozostało na drodze, a nawet na swoim pasie ruchu. Automatyczne włączenie świateł awaryjnych poinformuje innych uczestników ruchu o tym, że trzeba zachować szczególną ostrożność i coś się stało.
Czy to już wszystko? Nie. Nowy Passat Variant może mieć na pokładzie system kamer Area View, wspierających kierowcę podczas wyjeżdżania z miejsc o ograniczonej widoczności oraz podczas manewrowania. A słyszałeś o Trailer Assist – systemie automatycznego parkowania pojazdu z przyczepą? Przygotuj się na więcej!


Wersje wyposażenia

Trendline

Comfortline

Highline

Jazda próbna

Umów się na jazdzę próbną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie podanych w niniejszym formularzu w celu realizacji działań reklamowych i marketingowych przez AUTO WIMAR WARMIA Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych w zakresie podanych w niniejszym formularzu podmiotom powiązanym kapitałowo z AUTO WIMAR WARMIA Sp. z o.o. świadczącym usługi powiązane z produktami lub usługami oferowanymi przez Administratora danych osobowych, w tym również usługi finansowe i ubezpieczeniowe – również w celu i w zakresie realizacji działań marketingowych i potrzeb reklamy.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od AUTO WIMAR WARMIA Sp. z o.o. w zakresie oferowanych produktów lub usług, w tym usług finansowych i ubezpieczeniowych, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, skierowanej do Państwa informacji handlowej w rozumieniu przepisu art. 2 pkt 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie podanym w niniejszym formularzu w celu realizacji wszelkich działań posprzedażowych obejmujących prowadzenie i analizę badań satysfakcji klienta i zainteresowania marką, produktami i usługami oferowanymi przez Administratora danych oraz prowadzenie statystyk związanych z działaniami posprzedażowymi przez AUTO WIMAR WARMIA Sp. z o.o. Administratorem Państwa danych osobowych jest AUTO WIMAR WARMIA Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie (10-203), ul. Rataja 15, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy VIII Wydział Gospodarczy w Olsztynie pod numerem KRS 0000374277, NIP 739 381 75 68, REGON 280580167. Administrator danych przetwarza Państwa dane osobowe zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jeżeli dane okażą się nieaktualne, niekompletne lub nieprawdziwe.

Zobacz także

Nowy Crafter Skrzyniowy

Dostępny, aż w dziewięciu wariantach Crafter Furgon został stworzony do zadań specjalnych. Jest to typ samochodu użytkowego, którego atutem jest…

Crafter Kombi

Dostępny, aż w dziewięciu wariantach Crafter Furgon został stworzony do zadań specjalnych. Jest to typ samochodu użytkowego, którego atutem jest…

Nowy Crafter Furgon

Dostępny, aż w dziewięciu wariantach Crafter Furgon został stworzony do zadań specjalnych. Jest to typ samochodu użytkowego, którego atutem jest…

Nowa California

Samochód XXI wieku musi posiadać odpowiednie cechy, które sprawiają, że jest cichy, nie zagraża środowisku i nie trzeba wydawać kroci…

Multivan Business

Multivan Business to samochód, który łączy kilka elementów użytkowych, w tym biuro, miejsce wypoczynkowe oraz mini salę konferencyjną. Jest to…

Nowy Multivan

Nowy Multivan to samochód, który doskonale sprawdzi się zarówno w użytkowaniu prywatnym, jak i zawodowym. Stanowi idealne połączenie samochodu transportowego,…

Nowy Caravelle

Transportowy Nowy Caravelle to rozwiązanie, jakiego poszukuje wiele firm przewozowych. Nowoczesne silniki TDI, w jakie zostało wyposażone auto, to znakomita…

Nowy Transporter Podwozie

Nowy Transporter Podwozie jest typem auta użytkowego dostępnego w dwóch wariantach, z pojedynczą i podwójną kabiną. Do grupy wybranych elementów…

Nowy Transporter Skrzyniowy

Nowy Transporter Skrzyniowy to kolejny model Volkswagena wyposażony w najnowocześniejsze technologie, w tym silniki TDI, napęd na cztery koła 4MOTION,…

Nowy Transporter Kombi

Nowy Transporter Kombi to wygodny samochód firmowy, który może spełniać różnorodne funkcje. Pojazd posiada wiele znaczących elementów i pakietów, które…

Nowy Transporter Furgon

Niezawodny Nowy Transporter Furgon wyróżnia się z pośród innych samochodów wykorzystywanych w transporcie tym, iż ma do zaoferowania wiele modyfikacji,…

Nowy Transporter

Pełen innowacji, szóstej generacji Nowy Transporter to samochód, który ma wiele do zaoferowania. Od niestandardowych, zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, po designerski…

Amarok Dark Label

Volkswagen Amarok Dark Label to bogato wyposażony, terenowy samochód. Podobnie, jak pozostał modele Volkswagena Amarok, jest samochodem bezpiecznym, i zapewniającym…

Nowy Amarok Canyon

Bogato wyposażony, dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej pickup Amarok Canyon to funkcjonalne, mocne auto terenowe. Cechą charakterystyczną pojazdu jest wykończenie…

Nowy Amarok

Amarok to mocny, terenowy pickup zapewniający efektowną i oszczędną jazdę. Prezentowany  model stworzono z myślą o osobach ceniących sobie komfort…

Nowy Caddy Kombi

Nowy Caddy Kombi to rewolucja w dziedzinie motoryzacji. Charakteryzuje go solidność i elastyczność. Ekonomiczne zużycie paliwa to niepodważalny atut prezentowanego…

Nowy Caddy Furgon

Kompaktowy model Volkswagena Nowy Caddy Furgon to samochód na miarę XXI wieku. Charakteryzuje się on obszerną przestrzenią ładunkową, która łatwo…

Cross Caddy

Nowy Cross Caddy to samochód o przyciągającej uwagę stylistyce offroadowej. Z Nowego Volkswagena Caddy przejął to, co najlepsze. Jego niepowtarzalność…

Nowy Caddy

Nowy Caddy to samochód wszechstronny i niezawodny. Jego zaletą jest jeszcze większa oszczędność oraz komfort, jaki oferuje w porównaniu z…

Golf R

Wyobraź sobie, że wsiadasz do swojego praktycznego, kompaktowego auta. Takiego, które ma wygodne wnętrze, mnóstwo miejsca i równie dobrze wygląda…

up!

Mierzy zaledwie 3,6 metra długości i zachwyca zamiłowaniem do detali. Nowoczesny, świeży design zadowoli każdego estetę. Choć up! jest niewielki,…

Touareg

Wsiadasz i jedziesz tam, gdzie chcesz – prawda, że to brzmi jak pokusa? Niezależnie od tego, czy trafisz na autostradę,…

Nowy Tiguan

Komfortowy i bogato wyposażony jest zawsze gotowy, by wraz z Tobą ruszać na poszukiwanie przygód. Onroad, offroad i online –…

Sharan

Volkswagen Sharan to naturalny wybór dużej rodziny. Zawodnik, który nie boi się ani wyjazdu na wakacje z pełnym zestawem walizek, ani…

Passat Variant

Passat to legenda, która nie potrzebuje uzasadnienia. Wystarczy, że otworzysz drzwi… Przy ich zamykaniu usłyszysz charakterystyczne klinięcie. I nie będzie…

Golf Sportsvan

Niektórzy twierdzą, że nie ma za dużych samochodów. Inni z kolei wolą mniejsze, zgrabniejsze auta, np. klasyczne hatchbacki. My proponujemy…

Arteon

Dynamiczna sylwetka Arteona zachwyca za każdym razem od nowa. Szeroka maska silnika i pozbawione ram okna boczne płynnie łączą się…

Nowy Touran

Touran to auto eleganckie i funkcjonalne zarazem – spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Wiele wzorów kołpaków oraz felg do…

Nowa Jetta

Elegancka limuzyna wyposażona w szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych – oto VW Jetta. Bardzo pojemny bagażnik będzie niezastąpiony w przypadku dalekich…

Nowe Scirocco

Scirocco wyróżnia się pięknym kształtem, niezwykłymi osiągami, oraz fantastycznym wyposażeniem. Powstał bowiem po to, by przyjemność z jazdy była stuprocentowa.…

The Beetle

Każdy, kto ceni oryginalność, niezwykły styl oraz dynamiczną jazdę, właśnie znalazł auto idealne. The Beetle bowiem jest ikoną światowej motoryzacji.…

Golf GTI

Nowy Golf GTI powstał z myślą o tych, dla których jazda samochodem to niezwykła przygoda. Sportowy charakter pojazdu podkreślony został…

Golf GTD

Idealnie zaprojektowany, dynamiczny, niezawodny – taki właśnie jest Golf GDT. Sportowa sylwetka sprawia, iż patrzy się na niego z niekłamanym…

Golf Variant

Przedstawiamy znakomitą propozycję dla tych, którzy żyją aktywnie. Nowy Golf Variant to auto wyjątkowe pod każdym względem. Dzięki relingom dachowym…

Nowy Golf

Nowy Golf z funkcją sterowania gestem, pakietem usług Car-Net Guide & Inform, innowacyjnym wyświetlaczem wielofunkcyjnym Active Info Display oraz ekonomicznym…

Polo

Czy można w jednym samochodzie połączyć znakomity wygląd, bogate wyposażenie oraz niezawodność? Tak! Wszystkie te cechy posiada Volkswagen Polo. Optycznie…