Volkswagen Assistance

Nawet jeżeli kupicie Państwo tak solidne auto jak Volkswagen, to jednak rachunek prawdopodobieństwa podpowiada, że kiedyś, w dalekiej przyszłości, mniej lub bardziej przypadkiem, być może pojawi się w drodze jakiś problem techniczny. Podczas zagranicznego wyjazdu, czy po prostu daleko od domu, nie zawsze wiemy, gdzie i do kogo zwrócić się o pomoc, mimo że współczesne multimedia i dostęp do internetu często ułatwiają wezwanie pomocy.

Volkswagen Assistance - Grupa Auto Wimar

Tylko że taka pomoc zwykle byłaby kosztowna i kłopotliwa. Dojazd, pieniądze, formalności… Czy nie dałoby się tego wszystkiego uniknąć? Tak, jest taka możliwość! Program bezpłatnej pomocy drogowej Volkswagen Assistance zapewni Państwu – w Polsce i w Europie – poczucie bezpieczeństwa przez cały okres gwarancji samochodu.

Jak to działa? Jeżeli na skutek uszkodzenia części, podzespołów lub akcesoriów, objętych gwarancją producenta, dojdzie do awarii auta, która nie pozwala na kontynuowanie jazdy w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami ruchu drogowego , Volkswagen Assistance zapewnia:

 • o ile to możliwe, usprawnienie lub naprawę pojazdu w miejscu awarii
 • holowanie pojazdu oraz transport jego pasażerów do najbliższego Autoryzowanego Partnera Serwisowego Volkswagena jeżeli naprawa lub usprawnienie w miejscu awarii nie jest możliwe
 • jak najszybsze usunięcie usterki samochodu w serwisie Autoryzowanego Partnera Serwisowego Volkswagena w ramach gwarancji

Ale to nie wszystko, co może zaoferować program Volkswagen Assistance. Jeżeli naprawy nie uda się zakończyć w dniu zgłoszenia awarii, Autoryzowany Partner Serwisowy Volkswagena zaproponuje Państwu jedno z następujących rozwiązań:

 • wynajęcie auta zastępczego na czas trwania naprawy (maksymalnie 3 kolejne dni kalendarzowe, samochód segmentu B)*
 • nocleg w hotelu średniej klasy dla osób podróżujących autem, które uległo awarii (1 nocleg bez wyżywienia w hotelu o standardzie maksimum trzech gwiazdek)
 • transport do celu podróży (publicznymi środkami komunikacji)

Wszystkie powyższe usługi będą wykonane bezpłatnie.

Jeżeli skorzystacie Państwo z noclegu w hotelu, istnieje możliwość połączenia go z wynajęciem samochodu zastępczego na okres nie dłuższy niż dwa dni. Możecie także oprócz noclegu w hotelu skorzystać z propozycji transportu do celu podróży.

Warto także wiedzieć, jakie sytuacje wyłączone są spod opieki programu Volkswagen Assistance. Bezpłatnej usłudze pomocy drogowej nie podlegają zdarzenia wynikające z:

 • braku paliwa lub zatankowania niewłaściwego paliwa
 • uszkodzenia opony
 • zatrzaśnięcia kluczyka w kabinie samochodu
 • zgubienia kluczyków
 • awarii urządzeń akcesoryjnych, niebędących fabrycznym wyposażeniem pojazdu (np. niefabrycznego alarmu)
 • zawinionego działania kierowcy lub pasażerów

Volkswagen Assistance interweniuje w całej Europie, z wyjątkiem Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Cypru, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy oraz nieeuropejskiej części Rosji i Turcji, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

* Osoby korzystające z wynajmu pojazdu zastępczego zobowiązane są do przestrzegania warunków wymaganych od użytkownika samochodu wypożyczonego. Kierowca i pasażerowie mogą korzystać z samochodu zastępczego jedynie na terenie państwa, na obszarze którego zaistniała awaria. Volkswagen Assistance nie pokrywa kosztów paliwa, dodatkowego ubezpieczenia i innych opłat analogicznych, związanych z wynajmem pojazdu zastępczego.